Еколог пояснив, звідки в Чорному морі взявся смертоносний "червоний приплив"

Еколог пояснив, звідки в Чорному морі взявся смертоносний "червоний приплив"
Ексклюзив
Читать на русском

Олег Деркач вказав, що токсини, які виділяють водорості, дуже небезпечні для людини

"Червоний приплив" викликаний масовим розмноженням мікроскопічних водоростей, які небезпечні для людини, тому що виділяють токсини. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів заступник голови Національного екоцентру України Олег Деркач.

"В одеській затоці, Дніпро-Бузькому лимані вода набула червоно-бурого відтінку, а вночі світиться блакитним кольором. Колір води в водоймах визначається вмістом мікроорганізмів, а саме певних видів водоростей. Якщо Середземне море бірюзове, тому що там майже немає органіки, то Чорне море може бути й бурим, і червоним, і зеленим, і яким завгодно. "Червоний приплив" викликаний мікроскопічними водоростями дінофлагеллятами - це найпростіші фотосинтезуючі організми, які можуть у великій кількості розмножуватися та досягати великої концентрації за гарних умов", - розповів еколог.

За його словами, на спалах розвитку цих водоростей впливає ряд факторів:

  • тривала посуха в цьому році;
  • дуже спекотне літо та навіть початок осені;
  • рясні осінні дощі, які змили велику кількість органіки та нечистот.

"Динофітові водорості вироблять токсини, тому купатися в морі або їсти морепродукти, які фільтрують воду - наприклад, мідії - не рекомендується, тому що в них акумулюються токсини. Вживання таких морепродуктів й купання в морі негативно впливають на організм людини. Є дослідження, що вони викликають неврологічні порушення", - вказав Деркач.

Читайте також:
"Кладовища" замість пляжів. Еколог пояснив, чому медузи масово "викидаються" на берег

За його словами, критичного негативного впливу на морських мешканців "червоні припливи" в Чорному морі не матимуть.

"Вони локальні, а не по всій території, це окремі зони. Це цвітіння спостерігається з певною періодичністю. Це тимчасове явище, яке має локальний вплив, воно обмежене в просторі й по глибині. До того ж морські організми досить стійкі, вони адаптовані, а ось для людей вони шкідливі", - пояснив заступник голови Національного екоцентру.

Для того, щоб цьому запобігти необхідно:

  • створити завершену систему очисних споруд та не скидати нечистоти в море, лимани;
  • відмовитися від миючих засобів, що містять фосфорні компоненти;
  • належним чином підтримувати берегову смугу, водоохоронні зони.

"На сьогодні забруднення пластиком набагато сильніше й небезпечніше, ніж розмноження водоростей, велика концентрація яких викликає масовий замор, тому що вони рано чи пізно вмирають, гниють на дні, створюють безкисневі зони через що помирають живі організми. Пластикове забруднення небезпечно тим, що мікропластік потрапляє в рибу й інші морські організми, які вживає людина і ми не знаємо його наслідки. Буде ще гірше", - підсумував еколог.

Як раніше повідомляв APnews, рожеві водорості заполонили прибережну зону в Одесі, через що вода днем ​​темно-бурого кольору.

Новини партнерів

У Зеленського переплутали прапори Польщі та Індонезії: фото курйозу
Лікарні Києва заповнені на 120%, не приймають навіть важкохворих - Тодуров