Еколог: екосистема Чорного моря в місці краху "Делфі" загинула, це катастрофа

Еколог: екосистема Чорного моря в місці краху "Делфі" загинула, це катастрофа
Ексклюзив
Читать на русском

Окрім риб та інших живих організмів, які населяють морське середовище, могли постраждати й морські птахи.

Нафта, яка неодноразово виливалася з танкера "Делфі" шкодила не лише водному середовище, а й орнітофауні, яка є поблизу. Птахи, що мешкають неподалік місця екологічної катастрофи також потрапляють у зону забруднення.

Про це в коментарі редакції APnews розповів еколог Олександр Показовий.

Танкер-бункеровщик "Делфі" у четвер, 10 вересня, нарешті прибрали з узбережжя одеського пляжу "Дельфін".

Яких втрат зазнало водне середовище?

За словами Показового, під розливами палива, які намагалися стримати абсорбентом, могло загинути все живе. Причина цьому – відсутність доступу кисню у воду, який блокували нафтопродукти, утворюючи плівку на поверхні.

"Нафтопродукти дуже токсичні, вони пригнічують флору та фауну водойми, зокрема, морської води у цьому випадку. Ще проблема в тому, що вони легкі, а тому утворюють плівку на поверхні води. У зв’язку із цим збагачення води киснем припиняється. Нафта, що розливалася, фактично блокувала потрапляння кисню у воду. Відповідно, без кисню у воді нічого жити не може.

Це якраз та причина, чому там, де є нафта, гине все. Живі організми там не виживають", - наголосив еколог.

Окрім риб та інших живих організмів, які населяють морське середовище, могли постраждати морські птахи.

"Ще один небезпечний фактор – це орнітофауна, яка є поблизу місця, де затонув танкер. Тобто птахи, які мешкають в акваторії морів, які забруднені нафтою. Вони так само потрапляють у зону забруднення. Коли нафта потрапляє на шкіру, на пір’я – загалом, на птахів – вони так само гинуть після цього. Зрозуміло, що птахи, забруднені нафтою, не літатимуть.

Відтак, через забруднення моря гине флора і фауна в акваторії і дуже страждає орнітофауна, яка, наприклад, харчується рибою", - зазначив Показовий.

Коли відновиться водне середовище?

"Все залежить від об’єму розливу нафти. (На днях розлив нафти сягав 70 м.кв.) Це залежить від вітру, від течій, якщо вони є. Також варто розуміти, що якщо вже танкер прибрали, то джерела розливу нафти немає і не буде. Таким чином, ця пляма поступово буде просто розмиватися водою, течіями і вітром.
Якби судно там пролежало ще якийсь час, то відповідно забруднення було б тривалішим", - зазначив еколог.

Коли очиститься вода?

"Зараз це важко передбачити, тому що це теж саме, що і передбачати прогноз погоди на два тижні наперед, тому треба просто слідкувати і моніторити ситуацію, брати аналізи води на місці цієї екологічної катастрофи.

Для цього у нас є відповідні служби. Варто додати, що ми і візуально це побачимо, тут навіть не треба бути спеціалістом. Ми побачимо, коли вода очиститься", - пояснив Олександр Показовий.

Варто зазначити, що останнього разу, коли з "Делфі" виливалася нафта, то перевищення її концентрації у воді досягло показника у 5,8 разів. Багато це чи мало?

"Перевищення і у 2 рази – це багато насправді. Але це набагато менше, ніж було, коли він затонув. Якщо я не помиляюсь, то було перевищення у 157 разів. Якщо зараз 5,8, то ми очевидно бачимо позитивну динаміку в очищенні води.

Нафта там є, її багато, але це на порядок менше, ніж було раніше. Зараз йде процес відновлення екосистеми у морі", - наголосив еколог.

Нагадаємо, що "Делфі" зазнав краху на узбережжі Одеси ще 21 листопада 2019 року. У четвер, 10 вересня, після паперової тяганини і перепон, які влаштовував судновласник, АМПУ спільно з компанією-підрядником прибрали судно з пляжу "Дельфін". Танкер пролежав у воді, вбиваючи екосистему 293 дні.

Як повідомляв APnews, затонулий танкер "Делфі" прибрали з одеського пляжу.

Собачий закон. Українців зобов'яжуть "чипувати" тварин та впровадять "звірячих спецагентів"
У Запоріжжі масово змінювали виборчі адреси для фальсифікації виборів

Новини партнерів