"Є скарга": мовний омбудсмен взявся за Зеленського, який на прес-марафоні говорив російською

"Є скарга": мовний омбудсмен взявся за Зеленського, який на прес-марафоні говорив російською
Ексклюзив
Читать на русском

Наразі у Тараса Кременя не можуть точно сказати, чи було порушення

До мовного омбудсмена надійшла одна скарга щодо вживання Володимиром Зеленським російської мови під час останнього прес-марафону.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили у Офісі Уповноваженого із захисту державної мови.

"Станом на 2 грудня щодо прес-конференції (прес-марафону) Президента України, яка пройшла 26.11, надійшло одне звернення", - розповіли нам.

Мова йде про ймовірний факт порушення президентом України Володимиром Зеленським норм мовного законодавства під час його останнього прес-марафону. Нагадаємо, він неодноразово говорив російською із журналістами.

Проте наразі у Тараса Кременя не можуть точно сказати, чи було порушення. Кажуть, що наразі це питання перевіряється.

"Питання наявності чи відсутності порушень норм мовного закону Президентом, а також вжиття відповідних заходів реагування наразі опрацьовується Уповноваженим із захисту державної мови", - йдеться у відповіді.

На питання, як саме можуть покарати президента у разі виявлення порушень (штраф чи попередження), нам, на жаль, не відповіли.

На сьогоднішній день стаття, яка передбачає штрафи для конкретних осіб, ще не працює. Проте суб'єкти господарювання вже штрафувати дозволено. Зазначимо, що з липня 2022 року штрафи для держслужбовців за порушення норм мовного закону становитимуть від 3400 до 6800 грн.

Раніше, як писав APnews, дитяча письменниця Лариса Ніцой заявляла, що буде скардитись до мовного омбудсмена щодо прес-марафону Зеленського, на якому він неодноразово вживав російську мову.

"Є скарга": мовний омбудсмен взявся за Зеленського, який на прес-марафоні говорив російською

Новини партнерів

В Іспанії стався вибух на хімзаводі: постраждалих у тяжкому стані відвозили вертольотом
СБУ накрила криптоферму у Київській області, яка вкрала електроенергію на 3,5 млн гривень