“Є питання до поліції”: Аваков відзвітував Зеленському про стрілянину в Броварах

“Є питання до поліції”: Аваков відзвітував Зеленському про стрілянину в Броварах
Читать на русском

Зеленський хоче, щоб винні не скоро вийшли на свободу

Президент України Володимир Зеленський попросив Арсена Авакова пояснити суть, причини та деталі сутички, яка сталася у Броварах Київської області 29 травня. Міністра внутрішніх справ повідомив, що у нього є питання до місцевої поліції. Про це APnews повідомляє з посиланням на доповідь Авакова.

«Те, що відбувалося, навіть сутичками не можна назвати. Це нагадувало 90-ті», – зауважив Зеленський на початку розмови.

Очільник МВС доповів Президенту, що конфлікт стався між представниками фірм, які займаються пасажирськими перевезеннями у Броварах, і, за однією з версій, може бути пов’язаний з корупційними оборудками з тендерами щодо розподілу маршрутів.

За словами Авакова, у сутичці брали участь близько ста осіб. Один автобус з озброєними людьми приїхав з Вінниці, інша група на трьох мікроавтобусах прибула зі столиці.

«Київські перевізники покликали так званих тітушок, запросивши їх зі столиці та Вінницької області», – сказав Аваков Президенту. За інформацією міністра, група з Вінниччини – співробітники однієї з охоронних фірм.

Аваков також сказав, що для місцевої поліції ситуація стала несподіванкою, тому правоохоронців у момент перестрілки не було на місці події. Він повідомив, що на даний час затримано 20 осіб, троє перебувають у лікарні з пораненнями різного ступеня тяжкості.

Аваков також відзвітував, що будуть зроблені кадрові висновки щодо Вінницької області: «Чому випустили таку групу людей, хоч і з мисливською зброєю? Треба було реагувати. До кінця дня я зможу запропонувати, яке адміністративне реагування треба робити», – наголосив міністр. А також відмітив, що у нього ще є питання до Броварської поліції, яка не зреагувала вчасно на подію.

На що Зеленський сказав, що має бути проведено розслідування для встановлення й покарання винних. Уряд, зі свого боку, має надати допомогу пересічним громадянам, які постраждали внаслідок сутички.

«Хотілося б, щоб ці люди не вийшли на волю, щоб ми знайшли замовників, щоб вони понесли покарання. Також щоб на рівні уряду ми зрозуміли, як допомогти звичайним людям, майно яких постраждало в цій сутичці», – резюмував Володимир Зеленський.

Раніше APnews писав, що у Броварах відбулися масові заворушення зі стріляниною. Стало відомо, що під час перестрілки постраждали три людини. Також з'явилася перша реакція Авакова на стрілянину і сутички в Броварах.

Читайте також:

Новини партнерів

Єврокомісія схвалила виділення 500 млн євро Україні
Розсипи гільз та поранені місцеві жителі: що відбувається на місці стрілянини в Броварах