Дуда запевнив, що Польща підтримає Україну в питанні деокупації Криму

Дуда запевнив, що Польща підтримає Україну в питанні деокупації Криму
Читать на русском

Дуда зазначив, що Польща добре розуміє слово "окупація", а її громадяни за радянських часів також пережили втрату майна, гідності, намагання стерти національну ідентичність.

Президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що Варшава ніколи не визнає нелегальну окупацію та анексію Криму і міста Севастополь, і підкреслив, що його країна підтримає Україну в кримському питанні.

Про це глава дружньої держави заявив під час свого виступу на саміті "Кримська платформа", пише APnews.

За словами Анджея Дуди, Польща дуже добре розуміє слово "окупація", адже її громадяни за радянських часів також пережили втрату майна, гідності, а також спроби стерти національну ідентичність.

"Я чітко хочу сказати нашим українським братам: "Поляки вас розуміють, розуміють вашу ситуацію, ваші почуття, ваші страждання. Ви можете розраховувати на нашу підтримку", - зазначив Дуда, додавши, що сьогодні Україна потребує міжнародної солідарності, а зустріч в рамках "Кримської платформи" свідчить про солідарність світової спільноти.

Він зазначив, що Польща в 1945 році також зіткнулася з ситуацією, коли від неї відвернулися країни-союзники, а тому добре розуміє Україну. Анджей Дуда запевнив Україну в підтримці "кримського питання".

"Ми не визнаємо нелегальної окупації та анексії АР Крим та міста Севастополя РФ... Ми розуміємо, що означає, коли союзники тебе залишають в момент загрози. Знаємо, як болить байдужість союзників. Ми це відчували в 1945 році, коли союзники зрадили нас, домовляючись зі Сталіним і залишаючи нас за залізною завісою Радянського Союзу... Ми багато років боролися з радянською домінацією... Тому питання Криму не є для нас байдужим... Нам небайдуже топтання міжнародного права, територіальної цілісності та порушення прав людини", - підсумував Дуда.

Раніше APnews повідомляв, президент Латвії Егілс Левітс заявив, що Латвія звільнилася від "радянської окупації" через 50 років і запевнив, рано чи пізно і Крим повернеться в Україну.

Новини партнерів

Тисячі поліцейських, літак і гелікоптери: МВС значно посилило заходи безпеки напередодні Дня незалежності
Президент Угорщини на Кримській платформі поскаржився на «утиски угорців» іншими країнами