Дубілет: за кілька місяців у Кабміні запустять пілотний проект з часткової цифровізації акцизних марок

Дубілет: за кілька місяців у Кабміні запустять пілотний проект з часткової цифровізації акцизних марок
Читать на русском

Для реалізації пілоту, на його думку, вдалось знайти “елегантне рішення”, щоб не використовувати багато коштів, як з боку держбюджету, так і з боку бізнесу.

Пілотний проект з часткової цифровізації акцизних марок в Україні можуть запустити вже через кілька місяців. Про це в ефірі Радіо НВ повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Так, Дубілет розповів, що 50% алкогольного ринку знаходиться в тіні, що небезпечно, у першу чергу, для здоров’я людей.

“Алкоголь продається часто підробний, не сплачуються податки. Проблема полягає в тому, що багато українців труяться, і навіть вмирають, а з іншого — держава не отримує податки, і вони не йдуть в держбюджет, не йдуть на дороги. Наше завданням зробити цей ринок „білішим“”, — розповів міністр.

Він зазначив, що одним з методів боротьби з цим явищем є електронні акцизні марки.

“Ми знайшли рішення як це зробити швидко, зробити майже безкоштовно. Ми сподіваємось, що ми зможемо запустити пілот („Електронної акцизної марки“ — ред.) протягом кількох місяців. Тому що всі проекти, що раніше обговорювались — передбачали якісь шалені витрати, якісь навіжені бюджети вже були витрачені, нічого не було запущено. Реально витрачались десятки млн грн по окремих напрямках”, — повідомив міністр.

Він також додав, що алкогольний бізнес відреагував на цей проект дуже позитивно, адже це не передбачає інвестицій з їхнього боку.

Новини партнерів

Антикорупційний суд звернувся до Німеччини через Оніщенко
Коронавірус не вплине на довгострокові економічні показники України - НБУ