Дубілет розповів про "схему" в Кабміні навколо ліків

Дубілет розповів про "схему" в Кабміні навколо ліків
Читать на русском

Уряд разом із Мінфіном, Мінекономіки та іншими органами працює над електронною акцизною маркою

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет спільно з Міністерством економіки України виявив схему навколо ліків. Про це він написав у своєму каналі в Telegram.

За його словами, організатори схеми отримали фінансування в розмірі 20 млн грн державних коштів, а в майбутньому розраховували отримати на компанію у Гонконзі від 369 млн грн.

Дубілет нагадав, що уряд разом із Мінфіном, Мінекономіки та іншими органами працює над електронною акцизною маркою.

"Ми вийшли на елегантне рішення, яке дозволить запустити систему без значних інвестицій як збоку бізнесу, так і збоку держави. Спочатку ми плануємо запустити цю систему на алкоголь, а потім — для ліків і деяких інших груп товарів (не обов'язково підакцизних)", - йдеться в повідомленні.

Минулого року Асоціація виробників ліків домовилася з державою про спільну боротьбу з підробками. Асоціація в цьому зацікавлена, бо вони призводять до падіння продажів. Держава - бо підробки несуть небезпеку для здоров'я громадян та призводять до неплатежів до бюджету.

Компанії, які входять до Асоціації, витратили близько 1 мільйону доларів на софт і були готові передавати його державі.

"Несподівано держава каже Асоціації, що розроблений софт таки не потрібен. Замість цього буде розроблятися інший софт - з блокчейном. Так-так, блокчейн. Як тільки я бачу десь в державних документах блокчейн, мій слух загострюється. Запускається інвестиційний конкурс, в якому перемагає компанія з Гонконгу. Компанія стверджує, що розробить софт за 369 млн грн і збирається повернути собі ці гроші через ліцензійні платежі від учасників ринку (ось це компанії, які вже витратили $1 млн на створення софта, напевно, здивувалися)", - додав Дубілет.

Крім того, міністр Кабінету міністрів України додав, що "в Україні була створена ТОВ, співвласником якої стала ця компанія з Гонконгу. І ця ТОВ отримала від держави 20 млн грн фінансування, на які вона і повинна була розробити цей софт".

"У цій історії ще багато цікавих аспектів. Наприклад, один з членів комісії, який приймав інвестиційне рішення, є близьким родичем політика з попереднього уряду, якого ЗМІ звинувачують у дуже схожій схемі в іншій галузі (там, щоправда, був не Гонконг, а інший офшор). Цікаво тут все у Кабміні. Що не день, то нове відкриття", - підкреслив Дубілет.

Новини партнерів

У Миколаївській області зіткнулись автобус і вантажівка: 18 осіб постраждали
Кислиця в ООН розповів про 13 загиблих військових на Донбасі за 2020 рік