Друкують на 3D-принтерах: потік контрабанди зброї з України до Польщі рекордно зріс

Друкують на 3D-принтерах: потік контрабанди зброї з України до Польщі рекордно зріс
Читать на русском

В ЄС побоюються, що Україна, Сирія та Лівія можуть стати ще одними країнами по контрабанді зброї в інші країни.

Європол зафіксував збільшення спроб контрабанди вогнепальної зброї з України до Польщі та зворотний потік із ЄС. Злочинці почали виготовляти деталі зброї на 3D-принтерах.

Про це повідомляє APnews із посиланням на Euobserver.

Згідно з внутрішнім документом ЄС, останнім часом збільшилася кількість спроб незаконного ввезення вогнепальної зброї з України до Польщі. Звіт був розроблений підрозділом Європолу Empact, який був створений за ініціативи держав-членів ЄС для боротьби з організованою злочинністю.

“Хоча великомасштабний обіг вогнепальної зброї ще не став таким очевидним, вже спостерігається збільшення спроб контрабанди зброї з України до Польщі. Вогнепальна зброя також доставляється з ЄС до України та Лівії. Враховуючи конфлікт, що триває, Сирія також може стати країною, яка представляє інтерес для контрабанди зброї на ринки ЄС”, - наголошується в документі.

За словами Нільса Дюке, експерта зі зброї та директора Фламандського інституту миру, більша частина потоків зброї йде саме в Україну:

“На кордоні вилучають зброю. Не завжди зрозуміло, у якому напрямі йде контрабанда. Але, безперечно, існує побоювання, що частина зброї, яка наразі перебуває в Україні, також повертається до ЄС”.

Коментуючи звіт Європолу, Дюке висловив побоювання, що Україна, Сирія та Лівія можуть зіштовхнутися із проблемами Західних Балкан та стати ще одними країнами по контрабанді зброї в ЄС та інші країни.

У документі зазначили, що злочинці почали використовувати нововведення у виробництві зброї – 3D-принтер.

“Це нововведення викликає серйозне занепокоєння, тому що з ним дуже важко боротися. Воно дає доступ до зброї людям, які не мають відношення до криміналу, і, отже, може серйозно вплинути на збільшення насильства із застосуванням вогнепальної зброї”, - сказав Дюке.

Він також додав, що в Іспанії закрили кілька виробництв із виготовлення 3D-принтерів, а в Нідерландах ліквідували підпільну фабрику, де на дев'яти 3D-принтерах друкували компоненти вогнепальної зброї.

На цей час в деяких країнах ЄС легально продаються дешеві дрібнокаліберні рушниці, які можна переробити в великокаліберну та потужну вогнепальну зброю.

Раніше APnews також повідомляв, у пункті пропуску "Краковець" затримали 24-річного українця, який намагався з України до Польщі провести кілька згортків з канабісом. Наркотичну речовину він сховав у своєму лівому кросівку.

Новини партнерів

Заступник голови МВС Гогілашвілі потрапив у базу "Миротворець" через напад на поліцейських
Виконали установку ВООЗ: в Україні вже 40% повністю вакцинованих громадян