Друга хвиля COVID-19: як це було в інших країнах і до чого готуватися українцям

Друга хвиля COVID-19: як це було в інших країнах і до чого готуватися українцям
Ексклюзив
Читать на русском

Південна Корея, Іран і Ізраїль на своєму прикладі показали світу, що хвороба нікуди не пішла і в будь-який момент може повернутися з новою силою, причому не один раз, а країнам доведеться переходити туди-сюди між заборонами

Україна готується до другої хвилі COVID-19 - про це практично кожен день заявляє уряд і фахівці. Що це означає, як це буде, як її пережили в інших країнах і до чого готуватися українцям - розповідає APnews.

Почнемо з того, що незважаючи на поступове зняття карантинних обмежень, пандемія коронавірусу ще дуже далека від завершення. Щоб побороти таку інфекцію - потрібен час і усвідомлений підхід людей до проблеми.

"Хвилі" в даному випадку - наочна метафора, щоб зрозуміти сам процес. Періодичний різкий приріст захворюваності в питанні якийсь масової заразної хвороби - це і є та сама хвиля. І діє вона за принципом хвилі на морі - кількість інфекцій зростає, а потім знову знижується, при цьому кожен цикл являє собою одну «хвилю» хвороби. А кінець першої хвилі означає, що вірус повністю контролюємий і нові випадки значно скоротилися.

Коли її чекати в Україні

Уряд не знає точної дати початку другої хвилі епідемії в Україні, але фахівці прогнозують її восени. За оцінками експертів в сфері епідеміології, друга хвиля COVID-19 може бути значно важчою, ніж перша.

Завідуюча кафедри епідеміології в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця Ірина Колесникова повідомила, що тяжкість другої хвилі епідемії коронавірусу може стосуватися і перебігу хвороби, і кількості захворілих.

"З жовтня починається черговий сезон грипу і накладення сезонного грипу на коронавірусну інфекцію може давати дуже важкі наслідки. Більше того, ближче до осені, влітку, після ослаблення і навіть скасування карантину, людям властиво вже настільки розслаблятися, що цілком можливо нехтування елементарними правилами, в першу чергу санітарно-гігієнічними і соціальною відповідальністю теж", - зазначила фахівець.

Друга хвиля коронавірусу в інших країнах

Для початку другої хвилі знадобиться стійке зростання інфекцій. І тут важливо розуміти, що поодинокі випадки приросту хворих не завжди будуть означати початок нової хвилі. Наприклад, коли в Новій Зеландії через 24 дні без нових випадків зафіксували двох хворих. Такі випадки не вважаються "новою хвилею".

Початок другої хвилі, на думку світових експертів, характерно на сьогоднішній день в Ірані - там нові випадки ненадовго впали нижче 1000 (тенденція спостерігалася на початку травня), і зараз показники більш ніж подвоїлися. Згідно часових показників, друга хвиля Ірану прийшла майже рівно через місяць після першої хвилі.

Більш поступова, але схожа ситуація відбувається в Ізраїлі - офіційні дані показують, що кількість нових випадків коронавірусу постійно зростає протягом останніх трьох тижнів. Так, станом на 6 липня в країні було зафіксовано понад 30 тисяч нових випадків, а влада Ізраїлю визнала другу хвилю і прийняла рішення відновити карантин і закрити бари, клуби і спортивні зали. Обмежили і кількість осіб, які одночасно можуть перебувати в синагозі.

«Ми зобов'язані боротися з епідемією COVID-19 на місцях. Чума поширюється - це ясно як божий день. Кількість хворих різко зростає з кожним днем, а разом з ним і кількість важкохворих пацієнтів», - заявив прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху.

У той же час в країні-лідері за загальною кількістю хворих COVID-19 США кількість нових випадків поступово зменшується з кожним днем. Є країни, де приріст інфікованості падати навіть не починав - це Індія і Мексика.

Пережили другу хвилю в Південній Кореї. Це перша країна, яка офіційно заявила про це. Тут з коронавірусом майже впоралися, як кількість нових хворих стала заново рости. Влада Південної Кореї вважає, що друга хвиля у них буде тривати місяцями.

Друга хвиля накрила і Пекін, Китай. 9 червня влада країни заявила, що їх останній хворий виписаний з лікарні і максимально послабили умови для своїх жителів. Населення, здавалося, повернулося до звичайного життя, навіть міські чиновники охорони здоров'я з'являлися без масок. Більш того, припинилася навіть перевірка температури на входах у будівлі, а громадські місця були заповнені відвідувачами. В такому форматі люди жили 56 днів, жодного нового випадку зафіксовано за цей час не було. Поки не зафіксували нові випадки на місцевому оптовому ринку. Це призвело щонайменше до 328 новим хворих і часткового закриття столиці. Однак, за оцінкою світових експертів, владі вдалося "приборкати" нову хвилю, про що свідчить відсутність смертельних випадків.

Південна Корея, Іран і Ізраїль на своєму прикладі показали світу, що хвороба нікуди не пішла і в будь-який момент може повернутися з новою силою, причому не один раз, а країнам доведеться переходити туди-сюди між заборонами і приймати важливі рішення для захисту населення своєї країни.

Читайте також:
Чому після послаблення карантину кількість хворих почала рости - дослідження

Новини партнерів

Легендарний книжковий ринок на "Петрівці" можуть знести і перенести на Лісову: реакція КМДА і підприємців
В "Укрпошті" розповіли, що вкрали з підірваної машини крім мішка з грошима