Доступ буде у всіх. Мінцифри готує адресну компенсацію для людей “без інтернету” у регіонах

Доступ буде у всіх. Мінцифри готує адресну компенсацію для людей “без інтернету” у регіонах
Ексклюзив
Читать на русском

Запевнили, що, незважаючи на труднощі з підключенням інтернету в регіонах, високих тарифів не буде

У Мінцифри анонсували вільний доступ українців до швидкісного інтернету, в тому числі і у віддалених куточках країни. При цьому заявили, що, незважаючи на труднощі з підключенням інтернету в регіонах, провайдери не будуть встановлювати завищені тарифи для їх жителів. Про це на брифінгу представник міністерства розповів у відповідь на запитання кореспондента APnews.

Відзначили, що оператори отримали першого і постійного клієнта у вигляді "заходів соцінфраструктури", тому ціни повинні бути "адекватними". У той же час відзначили, що для малозабезпечених сімей буде спеціальна пільга.

“Ми розуміємо, що в країні існує значне розшарування і є певна кількість малозабезпечених сімей, які не зможуть і цього собі дозволити. Для того, щоб всі змогли скористатися базовим правом на доступ до інформації через інтернет, ми плануємо адресну компенсацію таким споживачам. Це європейська практика”, - пояснили у Мінцифри.

Передбачається, що така послуга буде універсальною, і повинна забезпечуватись і гарантуватись державою.

“В одному із законопроектів, який зараз знаходиться у Верховній Раді, це є. І після його прийняття Міністерство фінансів, Мінцифри та Мінсоцполітики повинні будуть розробити механізм. Але вже сьогодні ми вже маємо приклади адресної компенсації з інших приводів, тому, я думаю, що напрацювання механізму не викличе питань”, - повідомив представник Мінцифри.

Читайте також:

Новини партнерів

Вступ 2020: скільки коштує навчання у ТОП-10 університетах України
Київ може потрапити в "червону" зону карантину з найжорсткішими обмеженнями