Дороги, які сполучають 10 областей України, передадуть у "приватні руки", - Криклій

Дороги, які сполучають 10 областей України, передадуть у "приватні руки", - Криклій
Читать на русском

Зокрема, йдеться про шість українських доріг.

В Україні планують реалізувати державно-приватне партнерство на шести ділянках доріг – їх вже презентували потенційним інвесторам.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Телеграм, передає APnews.

"6 ділянок доріг, відібраних для потенційних пілотних проектів ДПП, будуть реалізовані в рамках Першої програми державно-приватного партнерства у дорожній галузі... Спільно з Укравтодором, Світовим банком і IFC презентували їх сьогодні 310 учасникам із 43 країн світу та 38 компаніям потенційних інвесторів", - написав глава Мінінфраструктури.

Він також додав, що йдеться про дороги Харків-Дніпро-Запоріжжя (M-29, M-04, M-18); Бориспіль-Полтава (М-03); Херсон-Миколаїв (М-14); Київ-Житомир-Рівне (М-06); Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19); Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв (M-04, H11).

За його словами, ці дороги сполучають 10 областей України, і понад 12 мільйонів жителів зможуть на собі відчути покращення дорожньої інфраструктури.

"ДПП - це не про платні автошляхи, а про "дороги в розстрочку", коли держава залучає приватні інвестиції у будівництво, а інвестор реалізує проект за свої гроші та після здачі дороги в експлуатацію отримує платежі від держави. Це вигідно усім", - зазначив міністр.

У відомстві додали, що модель, запропонована першою програмою ДПП у дорожній галузі, дасть змогу залучити у середньостроковій перспективі понад 9 млрд доларів приватних інвестицій для відновлення та обслуговування понад 4500 км доріг державного значення.

"Всі проекти передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20-25 років. А це додаткові інвестиції, що в рази перевищують початкові.

Перші 6 пілотів відбирались таким чином, щоб досягнути максимального економічного ефекту від вкладених коштів і щоб якомога більше українців відчули покращення дорожньої інфраструктури", - наголосив Владислав Криклій.

Як повідомляв APnews, з початку року держбюджет України отримав майже 2 млрд грн від малої приватизації.

Новини партнерів

ДБР викликало главу Конституційного суду на допит в Управління у справах Майдану - ексклюзивний документ
Коронавірус забрав життя мера Новгорода-Сіверського, який перемагав на виборах