"Донбас вмирає без України". Зеленський заявив, що Байден може посилити переговори в нормандському форматі

"Донбас вмирає без України". Зеленський заявив, що Байден може посилити переговори в нормандському форматі
Читать на русском

Зеленський вважає, що Байден добре розуміє питання України і Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зробила важливі кроки в нормандському форматі, а новообраний президент США Джо Байден може ще більше їх посилити. Про це він заявив в інтерв'ю виданню The New York Times, передає APnews.

Зеленський зазначив, що зараз на Донбасі набагато менше загиблих та поранених.

"У нас зараз дійсно в десятки разів менше загиблих і поранених. Однак Донбас вмирає без України. Присутність там окупаційних військ вбиває технології, освіту, медицину, є екологічні катастрофи у зв'язку із затопленими шахтами, мародерство й розпиляні на метал заводи, які там були. Ситуація страшна, тому я кажу справедливо – Донбас без України вмирає", – сказав він.

При цьому президент України підкреслив, що посилити переговори в нормандському форматі може новообраний президент США Джо Байден, оскільки він "добре розуміє питання України і Росії".

"Я вважаю, що посилити наші переговори в нормандському форматі міг би президент Байден, знову ж таки тому, що він добре розуміє питання України і Росії. По-друге, він говорив про безпеку в Європі, і, по-третє, ми вважаємо, що говорити просто про фінал війни вже мало. А що робити потім? Нам потрібна реінтеграція Донбасу. А щоб реінтегрувати Донбас, потрібні сильні компанії, сильні технології, безпеку і гроші. і тут, я вважаю, ми не впораємося самі", – сказав Зеленський і підкреслив, що США могли б також відігравати ключову роль у розвитку вільної економічної зони на Донбасі.

Зеленський підкреслив, що Америка наразі є гарантом безпеки в світі, тому, на його переконання, такі кроки могли б прискорити результат війни на Донбасі і початок його "великої реінтеграції".

Крім того, Зеленський зазначив, що без США неможливо обійтися в питанні окупації Росією Криму.

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський пояснив, чому Україна не буде закуповувати російську вакцину від COVID-19.

Новини партнерів

По Києву розвісили рекламу ПЦУ із закликом "молитися тільки рідною мовою"
Через мутацію COVID-19 низка країн припинила авіасполучення з Великою Британією