Домашні хом'яки можуть заразити людей коронавірусом: дослідження

Домашні хом'яки можуть заразити людей коронавірусом: дослідження
Читать на русском

Дослідники підтвердили, що домашні хом'яки – другий вид після норки, який може заражати людей COVID-19.

Нове дослідження показало, що домашні хом'яки можуть не тільки заражатись COVID-19, але й передавати його людям. Ймовірно, саме хом'яки спричинили нещодавній спалах коронавірусу в Гонконгу. Про це повідомляє The Guardian, передає APnews.

Домашні хом'яки можуть передавати коронавірус людям і є джерелом недавнього спалаху дельта-варіанту в Гонконгу, свідчать дані дослідження. Дослідження підтверджує побоювання, що джерелом недавнього спалаху коронавірусу в місті став зоомагазин, в якому заразилися щонайменше 50 людей, де було 2200 хом'яків.

Проте вірусологи наголосили, що, хоча торгівля домашніми тваринами може стати шляхом поширення вірусу, існуючі домашні хом'яки навряд чи загрожують своїм власникам і не повинні постраждати.

«Багато тварин можуть заразитися вірусом Ковіда від людини, але досі тільки одна норки виявилися здатними передавати його в зворотному напрямку. Хом'яки особливо вразливі до вірусу - карликові хом'яки Роборовського можуть померти від нього - тому їх широко використовували як модель вивчення хвороби», - пояснили в дослідники.

Побоювання з приводу того, що хом'яки також можуть заражати людей, вперше з'явилися, коли 15 січня у 23-річного працівника зоомагазину Little Boss у Гонконгу виявили вірус Covid - перший діагноз дельта-варіанту в місті за більш ніж три місяці. Жінка, яка відвідала зоомагазин, також була інфікована, а наступні дні позитивні результати виявили й інші члени її сім'ї.

Після того як коронавірус був виявлений у хом'яків, професор Лео Пун, вірусолог з Університету Гонконгу, та його колеги провели подальше секвенування вірусного геному, яке показало, що всі хом'яки були заражені варіантом Delta, і що їхні віруси тісно пов'язані між собою. Характер мутацій, які у цих вірусах, дозволяє припустити, що передача вірусу відбувалася протягом певного часу - можливо, із середини листопада. Хом'ячки були імпортовані від постачальника з Нідерландів у грудні та січні.

Раніше APnews публікував дослідження, в яких зафіксували поодинокі випадки захворювання на коронавірус серед тварин.

Новини партнерів

Шмигаль повідомив, коли українцям почнуть виплачувати 500 грн за бустерне щеплення від COVID-19
Кулеба закликав запровадити санкції проти Росії за порушення Мінських угод