Добкін: Конституційний суд піднімуть "на знамена" в боротьбі проти Зеленського

Добкін: Конституційний суд піднімуть "на знамена" в боротьбі проти Зеленського
Читать на русском

Колишній нардеп вважає можливе прийняття закону про припинення повноважень суддів КСУ "Конституційним свавіллям".

Ухвалення запропонованого Зеленським закону про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ зіграє проти самого Зеленського. Таке його рішення в подальшому будуть використовувати його противники.

Про це APnews пише з посиланням на заяву колишнього народного депутата Михайла Добкіна в ефірі ZIK.

Він зазначив, що повноваження Президента сильніше повноважень КСУ, але за КСУ стоїть Конституція, і діяти всупереч їй може загрожувати серйозними проблемами.

"Президент зі своїми повноваженнями набагато сильніше КСУ, однозначно. КСУ "в довгу" йому програє точно. Але в короткому бою КСУ має настільки сильний захист (а захист - це Конституція України), і вона настільки міцна, правильна використовувана і дієва, що у Президента почнуться потім проблеми", - сказав екс-нардеп.

Він пояснив, що прийняття такого закону вважає "Конституційним свавіллям".

"Це буде дуже сильно використовуватися його противниками і може бути піднято на прапори боротьби з Президентом, який руйнує основи Конституційного будови в нашій державі", - зазначив Добкін.

Він також зазначив, що вважає, що Президенту варто було б не слухати своїх радників, а звернутися, наприклад, до академіків з Національної академії правових наук.

"Що заважало президенту швидко зібрати сьогодні академіків з Національної академії правових наук і обговорити цю тему? Щоб академіки запропонували президенту вихід з цієї ситуації. І на це рішення Президент міг би спиратися, тому що це рішення Національної академії, воно наукове. А на кого спирається Президент, приймаючи рішення? На своїх помічників і радників? І у всіх є юридична освіта? А чи всі чесні перед Президентом? Чи не переслідує хтось своїх інтересів і не працює на іншого кандидата? Адже це життя, і воно має серйозні хитросплетіння", - сказав Михайло Добкін.

APnews також писав, що за словами юриста, через боротьбу з КСУ Зеленському загрожує імпічмент, а депутатам - кримінальні справи.

Новини партнерів

Один із суддів КСУ йде у відставку після "дзвінка з Офісу президента"
Зруйновані будинки та люди в паніці: Туреччину сколихнув потужний землетрус, а після накрило цунамі