До суду подали позов про бездіяльність китайського та українського уряду в боротьбі з коронавірусом

До суду подали позов про бездіяльність китайського та українського уряду в боротьбі з коронавірусом
Читать на русском

Позивач визначив відповідачами Державну раду КНР, Офіс президента України, Кабінет міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство соціальної політики України.

Громадська організація подала позов до Окружного адміністративного суду Києва, у якому попросила встановити бездіяльність уряду Китайської Народної Республіки та державних органів України, через яку поширився коронавірус. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу суду.

Позивач визначив відповідачами Державну раду КНР, Офіс президента України, Кабінет міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство соціальної політики України. Серед відповідачів також вказали Службу безпеки України, Офіс генерального прокурора, екс-прем’єр-міністра Олексія Гончарука, колишніх міністрів охорони здоров’я Зоряну Скалецьку та Іллю Ємця, а також 48 народних депутатів України - членів парламентських комітетів з питань бюджету та з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Громадська організація, яка виступає позивачем, просить суд визнати бездіяльність цих органів та окремих представників.

Позов містить дев’ять вимог, включаючи:

- зобов’язати уряд КНР виплатити усі цивільно-правові збитки та реституцію, встановлені нормами міжнародного права;
- зобов’язати Кабмін розробити та виконати відповідні державні цільові програми та санітарно-протиепідемічні правила і норми на виконання закону "Про захист населення від інфекційних хвороб":
- зобов’язати МОЗ забезпечити проведення комплексних клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Зараз суд вирішує, чи відкривати провадження в цій адміністративній справі.

Як повідомляв APnews, в Україні вже понад 16 тисяч громадян підхопили смертельний вірус, з них 3114 медиків.

Новини партнерів

В українського політв'язня, утримуваного Росією, підозра на коронавірус - Денисова
Криза на користь: хто залишився у виграші від введення карантину в Україні