До реєстру педофілів внесли вже 306 осіб: майже 10% з них - на волі

До реєстру педофілів внесли вже 306 осіб: майже 10% з них - на волі
Ексклюзив
Читать на русском

За три місяці кількість осіб у "базі" збільшилась вдвічі

У жовтні минулого року в Україні з'явився реєстр педофілів, до якого одразу ж внесли 171 особу. Наразі там вже вдвоє більше людей.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили у Департаменті з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту.

Як з’ясувалось, за три місяці реєстр поповнився ще на 135 осіб.

Станом на 20 січня 2021 року до "Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи" (ЄРЗСН або "реєстр педофілів") внесено відомості про 306 осіб.

З них 277 наразі відбувають покарання у в’язницях, а 29 - відбували (майже 10%). Всі вони вчинили злочини проти статевої свободи відносно малолітньої дитини.

До реєстру педофілів внесли вже 306 осіб: майже 10% з них - на волі

У ДВКП при цьому нагадали, що вказаний реєстр - це автоматизована електронна база даних, створена для збирання, зберігання, захисту, обліку та пошуку даних про осіб, які вчинили сексуальні злочини з дітьми, у тому числі тих, чия судимість за такі злочини знята чи погашена. Причиною внесення до "бази" є відповідне рішення суду про вчинення вказаного злочину.

З його допомогою планується убезпечити навчальні заклади, лікувальні заклади або інших людей, які працюють із групами дитячих колективів від того, щоб взяти таку людину на роботу.

Раніше APnews дізнався у Мін'юсту, хто матиме доступ до реєстру педофілів і чи можна буде "перевірити сусіда". Спойлер – ні.

Новини партнерів

У МЗС Росії заявили, що відносини зі США підійшли до "небезпечної критичної межі"
Кузін прогнозує більше 50000 випадків COVID-19 на добу через "Омікрон"