До Норвегії на переговори прибула делегація Талібану

До Норвегії на переговори прибула делегація Талібану
Читать на русском

Це перші переговори з моменту захоплення влади в Афганістані

Представники радикального руху ісламізму Талібан, які захопили владу в Афганістані, в ніч на 23 січня прибули до Осло. Делегація має намір провести переговори з питань прав людини та гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє APnews із посиланням на Deutsche Welle.

Таліби, влада яких не визнають у Європі, зустрінуться із представниками Норвегії та Європейського Союзу, а також Великобританії, Франції, Німеччини, Італії та США. Переговори стосуватимуться прав людини та гуманітарної допомоги народу Афганістану.

За словами глави МЗС Норвегії Аннікен Хюїттфельдт, переговори "не являти собою легітимізації або визнання талібів". У свою чергу спікер Талібана Забіхулла Муджахід заявив, що вони вжили заходів "для задоволення вимог західного світу" та сподіваються зміцнити відносини з країнами Європи "за допомогою дипломатії".

Переговори триватимуть три дні та стануть першими з моменту захоплення влади в Афганістані у серпні 2021 року.

Як раніше повідомляв APnews, міністр закордонних справ Туркменістану Рашид Мередов прибув до Кабулу вперше після захоплення Афганістану бойовиками терористичного угруповання "Талібан". Він зустрівся з призначеним талібами міністром закордонних справ Аміром Хан Моттакі

Новини партнерів

Помер "батько" фестивалю "Червона Рута" та дисидент Тарас Мельник
Допомога працівникам: у КП "Швидкісний трамвай" пояснили закупівлю трун та хрестів