До кінця року долар буде по 29,5: Економіст пояснив, як це вплине на ціни

До кінця року долар буде по 29,5: Економіст пояснив, як це вплине на ціни
Ексклюзив
Читать на русском

Курс буде зростати, тому що в українському державному бюджеті вже закладений показник 29,5 гривень/долар.

За останній місяць курс гривні до долара підвищився – 22 червня показник становив 26,72 гривень/долара, а зараз – 27,79. До кінця 2020 року курс може встановитися на рівні 29,5 гривень/долар.

Про це в коментарі редакції APnews повідомив економіст Олег Пендзин.

Він пояснив, що курс буде зростати, тому що в українському державному бюджеті вже закладений показник 29,5 гривень/долар. До тих пір, поки показник нижчий за 29,5 – очікуваних доходів до держбюджету не надходить.

"В державному бюджеті закладено курс долара 29,5. Вся дохідна частина українського бюджету порахована під 29,5. В бюджеті закладено під 9% інфляції. Всі доходи пораховані по 9%.

При тому, що країна має 300 мільярдів прямого дефіциту. Це те, що Україні погодив Міжнародний валютний фонд.

Той курс, який зараз є, не додає до державного бюджету доходи, тому що він є нижчим за той, по якому порахований державний бюджет. Тому, з точки зору і уряду, і економіки – курс має відповідати тим цифрам, які закладено до державного бюджету", - наголосив Пендзин.

За його словами, дії НБУ правильні, проте дещо квапливі:

"Дії Національного банку, які приводить у відповідність курс до прогнозних показників, на мій погляд, не є чимось поганим. Він відповідає очікуванням.

Єдине що, НБУ достатньо швидко підвищує курс долара. Це треба було б робити трохи повільніше.

Я думаю, до кінця цього року ми будемо бачити 29,5".

Також економіст зазначив, що в держбюджеті було передбачено інфляцію на рівні 9%. Відповідно, за 2020 рік ціни для населення підвищаться на 9%.

"Інфляція – це індекс споживчих цін. В бюджет було закладено, що за цей рік ціни подорожчають на 9%. І всі доходи державного бюджету були розраховані, виходячи із подорожчання на 9%.

Що стосується подорожчання імпортних товарів: імпортні товари, які ми сьогодні купуємо – в їх ціні вже закладено долар по 29,5. Навіть не варто сумніватися у цьому. Це називається "валютний ризик", - констатував Пендзин.

Читайте також:

Новини партнерів

Уряд схвалив перерахунок розміру держдопомоги на дітей: хто і скільки отримуватиме
Бив дружину і погрожував сторожу: що про "луцького терориста" кажуть його сусіди з Дубно