До кінця грудня кількість хворих COVID-19 на добу зменшиться до 2000 осіб - НАН

До кінця грудня кількість хворих COVID-19 на добу зменшиться до 2000 осіб - НАН
Читать на русском

Похибка передбачень значно зростає зі збільшенням інтервалу прогнозування, зазначили в НАН.

Національна академія наук прогнозує спадання захворюваності на коронавірус в Україні до кінця грудня. Таку, у НАН припускають, що станом на 28 грудня буде трохи більше 2000 нових випадків захворювання на день.

Відповідний прогноз опубліковано на сайті НАН України, передає APnews.

Статистична модель Facebook Prophet свідчить про те, що захворюваність на коронавірус в Україні буде зменшуватися протягом двох тижнів. Так, НАН прогнозує, що 28 грудня кількість нових випадків за добу буде близько 2356.

"Стрімке зниження прогнозованих значень кількості нових хворих, на жаль, не дає впевненості у тому, що така динаміка збережеться ще декілька тижнів, оскільки ряд спостережень є надто малим для таких прогнозів, тому рекомендується використовувати зроблений прогноз обережно", - засвідчили в НАН.

Водночас, компартментна модель SEIR-U також прогнозує зниження захворюваності, однак не таке різке. Згідно з прогнозом, станом на 28 грудня в країні буде зафіксовано 7552 випадки коронавірусу.

"Слід зазначити, що похибка передбачень значно зростає зі збільшенням інтервалу прогнозування, тому до отриманих результатів необхідно ставитись обережно", - наголосили в НАН.

Як повідомляв APnews, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у січні COVID-19 будуть заражатися 20000 українців на добу.

Новини партнерів

У ВООЗ запевнили, що Санта-Клаус має імунітет до COVID-19
Держбюджет-2021. У "Слузі народу" не виключають ймовірність "бюджетної ночі"