До кінця 2021 року ще дві групи пенсіонерів отримають підвищення

До кінця 2021 року ще дві групи пенсіонерів отримають підвищення
Читать на русском

Більше платити почнуть уже з 1 грудня

До завершення цього року ще дві групи пенсіонерів отримають підвищення. Перша група - це пенсіонери з найменшими пенсіями, які мають маленький страховий стаж.

Про це APnews пише з посиланням на інтерв’ю міністра соцполітики Марини Лезебної "Фактам".

За її словами, з 1 грудня збільшаться мінімальні пенсії у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

"Також відповідно будуть перераховані надбавки та підвищення до пенсії, які визначаються на базі прожиткового мінімуму, в тому числі надбавка за понаднормовий стаж", - додала вона.

Друга група на підвищення - це пенсіонери, старші за 65 років, у яких страховий стаж є більшим за 30 років у жінок та більшим за 35 років у чоловіків.

З 1 грудня мінімальна пенсійна виплата для них зросте з 2400 гривень до 2600 гривень внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати.

При цьому на наступний рік Мінсоцполітики склало календар підвищення пенсій, який включає 12 етапів адресного підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів.

"Один з етапів — це індексація пенсій в березні. Сподіваюся, що народні депутати до цього часу ухвалять у другому читанні наш законопроект, який забезпечить індексацію всіх без виключення пенсій. Це дозволить виправити несправедливість, яка виникла, коли під час реформи 2017 року з механізму індексації виключили пенсії цілої низки людей — державних службовців, науковців, журналістів, військових", - резюмувала Лазебна.

Раніше, як писав APnews, у ПФУ розповіли, скільки пенсіонерів отримують понад 10000 грн пенсії.

Новини партнерів

Нові ідеї Овнів та фінансовий успіх Риб: гороскоп для всіх знаків зодіаку на 15 листопада 2021 року
Мігранти впритул підійшли до КПП "Брузги", польські силовики підігнали водомет – відео, фото