До 12 років в’язниці. В Україні хочуть посилити відповідальність за погрози та напад на медпрацівників

До 12 років в’язниці. В Україні хочуть посилити відповідальність за погрози та напад на медпрацівників
Читать на русском

За погрозу вбивством планують карати позбавленням волі на 2 років.

В Україні планують посилити кримінальну відповідальність за погрозу або насильство стосовно медиків або фармпрацівників.

Про це APnews пише з посиланням на Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування у Facebook.

Зазначається, що відповідний законопроект №5124 вже зареєстрували у Верховній Раді.

"Погроза вбивством буде каратися позбавленням волі на строк до 2 років, умисне завдання побоїв легкої або середньої тяжкості - до 5 років, важких ушкоджень - від 5 до 12 років", - сказано в повідомленні.

Глава комітету Михайло Радуцький зазначив, що у нормативно-правовій базі Україні наразі немає спеціального складу злочину за напад на медпрацівника чи фармацевта.

За його словами, з початку епідемії в Україні випадків насильства проти медиків, зокрема працівників “швидкої” стає все більше.

Варто зазначити, що напади на медиків у лікарнях та працівників швидкої останнім часом дійсно почастішали. Зокрема, у Вінниці в медичному закладі чоловік погрожував лікарям зброєю - ножем та пістолетом. Через деякий час після цього під Житомиром суддя накинулася на лікаря з кулаками через велику чергу.

Як повідомляв APnews раніше, на Харківщині агресивні молодики побили медиків «швидкої». А у Запоріжжі чоловік жорстоко побив лікаря через «погані послуги».

Новини партнерів

Владу Сорду, який побив вікна в ОП, визначили запобіжний захід
Степанов розповів, чому у світі зриваються поставки вакцин і яка з них невдовзі заїде в Україну