Для пішоходів, пасажирів і не тільки: в Україні вступили в силу нові ПДР

Для пішоходів, пасажирів і не тільки: в Україні вступили в силу нові ПДР
Читать на русском

Так, наприклад, пішоходи обов'язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

В Україні набрали чинності зміни до правил дорожнього руху. Вони стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

APnews з посиланням на пояснення МВС розповідає, що потрібно знати українцям.

Для водіїв та пасажирів:

  • Якщо раніше водії та пасажири такс могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати
  • Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
  • Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими!

Для велосипедистів:

  • Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів:

  • Пішоходи обов'язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.
  • У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.

Раніше APnews писав, що МВС почало штрафувати водіїв євроблях за порушення ПДР.

Новини партнерів

Байден озвучив свої кроки на перші 100 днів при владі
В Одесі автокран розтрощив маршрутку і розбив людям голови: відео