Дітям з окупованого Донбасу скасували ЗНО для вступу до ВНЗ

Дітям з окупованого Донбасу скасували ЗНО для вступу до ВНЗ
Читать на русском

Ухвалення відповідного законопроекту у Раді супроводжувалося досить емоційними дискусіями.

Верховна Рада ухвалила в цілому та за основу законопроект про спрощення процедури вступу до вишів для абітурієнтів із окупованого Донбасу.

Про це повідомляє APnews з посиланням на ВРУ.

За ухвалення документу проголосували 310 парламентаріїв, один проголосував проти.

Йдеться про зміни до Закону України «Про вищу освіту», які ініціював президент Володимир Зеленський. Він передав законопроект 24 червня до Верховної Ради.

Згідно з текстом документу, діти з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей зможуть вступати до всіх вишів України без необхідності складати ЗНО. Крім того, держава буде платити за їхнє навчання.

Станом на зараз вступники з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть претендувати на безкоштовне навчання лише в кількох українських закладів вищої освіти.

Варто зазначити, що голосування супроводжувалося досить емоційними дискусіями між спікером Ради Дмитром Разумковим і депутатами від «Європейської Солідарності», які виступали проти ухвалення цього закону. Вони заблокували трибуну парламенту, а потім Разумков надав слово представнику «ЄС» Михайлу Забродському.

За його словами, закон потребує виваженого опрацювання, оскільки в чинній редакції несе загрози. Він наголосив, що ухвалення даного законопроекту навмисне затягували на кілька тижнів, розглядаючи поправки до закону про гральний бізнес.

Водночас, депутат від «ЄС» Ірина Геращенко також наполягала на необхідності внесення правки, яка б надала можливість вступу до вишів без ЗНО і для дітей загиблих українських воїнів.

Як повідомляв APnews, Шмигаль заявив про можливість дистанційного навчання в школах і ВНЗ з 1 вересня.

Новини партнерів

Буяльський став найкращим гравцем УПЛ в червні
Пандемічні кінотеатри: що буде з цінами на квитки і як будуть працювати