У Мін'юсті роз'яснили, коли невакцинованим дітям можна відвідувати школи і дитсадки

У Мін'юсті роз'яснили, коли невакцинованим дітям можна відвідувати школи і дитсадки
Читать на русском

У відомстві пояснили, що "така відмова не порушує право на освіту".

Невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садочки та школи разом з іншими учнями. При цьому, винятковими є випадки, коли дитина має протипоказання до вакцинації.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Мін'юсту у Facebook.

"Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" чітко визначено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється", - наголосили у відомстві.

При цьому, у Мін'юсті додали, що все ж є винятки:

"У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його".

Крім того, існує Перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень.

"Тому отримуємо висновок: діти, які не отримали профілактичних щеплень не через медичні протипоказання, не мають права відвідувати дитячі колективи", - наголосили у відомстві.

Зазначається, що "така відмова не порушує право на освіту".

Так, ЗУ "Про освіту" передбачено, що ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Однак громадяни наділені правом обирати і форму освіти, у тому числі дистанційну або сімейну (домашню).

"До речі, відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Також, якщо розглянути ситуацію з іншого боку, то всі інші здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання", - підкреслили у прес-службі.

Також у відомстві додали, що вакцинація, як один з найефективніших методів профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державою послуг.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, імунолог назвав сім причин, чому дітям і дорослим небезпечно відмовлятися від вакцинації.

Новини партнерів

Вибух на дитячому майданчику в Києві: у загиблого залишилося троє дітей
Досліди з недопалками і "жеребці з самокрутками з кізяків": в шкільних підручниках 3-4 класів знайшли нові перли