Дітей буде більше, ніж розумних людей: соціолог розповів, як пандемія та карантин змінять українців

Дітей буде більше, ніж розумних людей: соціолог розповів, як пандемія та карантин змінять українців
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт зазначив, що людей, які користуються інтернетом, стане більше. Але це одна з небагатьох змін, які очікуються

Пандемія змінить світ - так вважають багато експертів в різних сферах. Через пандемію вже впала економіка, зріс рівень безробіття, а населення зайнялося самоосвітою через більшу кількості часу вдома. Так як же змінить нас пандемія і чи змінить взагалі?

Доктор соціологічних наук Олександр Шульга спеціально для APnews відповів на це питання.

"Багато хто стверджує, що після пандемії люди почнуть більше цінувати те, що мають. На жаль, на ділі ж все не так. Як правило, осмислення цього закінчується разом із закінченням кризи. І всі плюхаються назад в рутину, яка нас нестримно несе. Звичайно, зараз можна філософствувати, сидячи на карантині. Але, як правило, це все дуже швидко забувається. Так, ми вийдемо іншими людьми, але не так надовго, як нам би цього хотілося", - зазначив експерт.

Але в той же час соціолог уточнив, що стане дійсно більше людей, які освоїли інтернет.

"У нас був досить великий прошарок людей, які так і не користувалися інтернетом або користувалися ним вкрай рідко. Через карантинні заходи людей, які освоїли інтернет, стане більше", - сказав Шульга.

Також сказав, що крім цього, багато роботодавців зрозуміють, що частину бізнесу можна віддавати на аутсорс, спілкуватися онлайн, не витрачати час на дорогу і на офісні витрати. І уточнив, що це поки всі зміни, які можливі.

Що ж стосується самоосвіти і приросту народжуваності, про які заявляють багато соціологів, - експерт зазначив, що "дітей буде більше, ніж розумних людей".

"В українців, якщо питати, чи займалися ви самонавчанням, багато хто скаже, що так. Але якщо їх попросити підтвердити це, напевно, буде більше розмитих відповідей. Але якщо запитати, які серіали ви подивилися, то там вже буде конкретика і чіткість - де яка серія, в якій серії хто кому в коханні зізнався", - з гумором зазначив соціолог.

Шульга сказав, що українці раніше показали, що на горизонтальному рівні можуть здійснювати допомогу тій частині державного апарату, яка не може впоратися з проблемою. Від зазначив, що на відміну від 2014 року, коли був сплеск волонтерства, зараз "ворог у нас у всіх один і воюють з ним всі, а не тільки Україна". Тому акцентує, що зараз питання виживання "стоїть у кожного, а не тільки у Донбасу", як було тоді.

"Не буде іншої країни й нового світу. Звичайно, якщо піде "перший рік карантину", то потрібно буде поговорити про це ще раз. Але поки радикальних змін у свідомості людей не гряде", - підсумував експерт.

Раніше APnews повідомляв, чого бояться українці найбільше під час пандемії коронавірусу.

Новини партнерів

В Ізраїлі люди вийшли на протест проти політики уряду Нетаньягу, дотримуючись двометрової дистанції
Дефіцит бюджету через пандемію становитиме набагато більше, ніж оцінив уряд, - експерт