"Дискримінація": мовний омбудсмен висловився про вручення жовтої картки тренеру за українську мову

"Дискримінація": мовний омбудсмен висловився про вручення жовтої картки тренеру за українську мову
Читать на русском

Він дав два тижні на те, щоб отримати офіційне пояснення ситуації

Мовний омбудсмен вимагає пояснити та аргументувати вручення жовтої картки тренеру Віталію Шумському за прохання говорити з ним українською. Тарас Кремінь вбачає в ситуації можливу ознаку мовної дискримінації.

Про це APnews пише з посиланням на його офіційний коментар.

Омбудсмен пояснив, що ще 20 листопада направляв лист до УАФ щодо дотримання Закону про функціонування української мови. За його словами, в діях арбітрів можуть бути ознаки порушення норм цього Закону.

Наразі Кремінь вимагає пояснити ситуацію в двотижневий термін.

“Для ухвалення подальшого рішення прошу в двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред'явлення жовтої картки тренеру ФК “Львів” за можливою ознакою мовної дискримінації. Українська - мова фізкультури і спорту!”, - наголосив уповноважений.

Що цьому передувало?

Під час матчу чемпіонату України з футболу "Львів" - "Колос" між тренером львів'ян і четвертим арбітром зустрічі виник конфлікт. В результаті нього головний тренер Віталій Шумський отримав жовту картку. Уже після матчу він заявив, що отримав "гірчичник" за прохання говорити з ним українською.

Раніше APnews писав, що мовний омбудсмен також висловився про скандал з 15-річною блогеркою з Києва. Вона ж у свою чергу вже заговорила українською та вибачилася за лайливе відео.

Новини партнерів

Санкції проти російських компаній - бажання Зеленського пропіаритися - Розенбаум
Розтягнули та упустили: під Києвом вчитель змусив дітей «провчити» школяра, - відео