Директор київської школи оскаржив у суді наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію для низки професій

Директор київської школи оскаржив у суді наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію для низки професій
Читать на русском

На цей час суд вирішує питання про відкриття провадження з даного адміністративного позову.

До Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) надійшов позов, в якому потрібно визнати протиправним і недійсним наказ Міністерства охорони здоров'я про затвердження переліку професій, працівники яких повинні обов'язково пройти вакцинацію проти коронавірусу.

Позов подав директор спеціалізованої школи №210 Оболонського району Києва Дмитро Ламза. Про це APnews повідомляє з посиланням на пресслужбу суду.

Також наголошується, що в ОАСК надійшла заява про забезпечення позову, де позивач просить призупинити дію відповідного наказу МОЗ.

На цей момент суд вирішує питання про відкриття провадження з даного адміністративного позову і з'ясовує наявність правових підстав для вжиття заходів його забезпечення.

Як відомо, до переліку професій, які підлягають обов'язковій вакцинації проти коронавірусу, входять педагоги й працівники у сфері освіти. Якщо вони не зроблять щеплення проти COVID-19 до 7 листопада, то їх можуть відсторонити від роботи на час карантину без збереження зарплати.

Примітно, що директор київської школи Дмитро Ламза не в перше звертається до ОАСК. Раніше він подавав позов, оскаржуючи постанову уряду, яка забороняє дітям відвідувати навчальні заклади за умови, якщо менше ніж 80% їх працівників вакциновані проти коронавірусу.

Раніше APnews повідомляв, міністерство охорони здоров'я має намір ще двічі розширити перелік професій, працівники яких підлягають обов'язковій вакцинації від коронавірусу. Зокрема, у цей список можуть потрапити листоноші та соціальні працівники.

Новини партнерів

В окупованій Горлівці бойовики взяли в заручники членів місії ОБСЄ
МОЗ штучно занижує показники смертності від COVID-19 в Україні