Деяким 300% щомісяця, а комусь - нічого. Як МОЗ виплачує медикам обіцяні премії за роботу з "ковідними"

Деяким 300% щомісяця, а комусь - нічого. Як МОЗ виплачує медикам обіцяні премії за роботу з "ковідними"
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews поспілкувалася з медпрацівниками, щоб перевірити на достовірність заяви МОЗ.

Міністр охорони здоров'я заявив, що протягом всього карантину лікарям, які наражали себе на небезпеку, працюючи з хворими на коронавірус, держава щомісяця виплачувала заробітну плату у розмірі 300%.

Редакція APnews поспілкувалася з медпрацівниками, щоб перевірити цю інформацію на достовірність.

Так, фельдшер швидкої допомоги Кременчука Володимир Тарабан нам розповів, що обіцяні премії отримують лише ті бригади "швидких", які виїжджають на підтверджені (в результаті) випадки коронавірусу. При цьому, медпрацівники жодним чином не можуть самі перевірити, який насправді діагноз поставили пацієнту.

"Виплачують тільки тим співробітникам, які працювали з пацієнтами, у яких дійсно потім підтвердився коронавірус. Тобто, одягаємося ми набагато частіше ніж нам платять гроші. За весь час я отримував зарплату за готовність виїжджати на виклики, але це не 300%. Триста відсотків у нас отримують тільки ті, які взяли пацієнта, привезли до інфекційного відділення, зробили тест і якщо він підтвердив коронавірус, значить бригада отримає 300% зарплати.

Деякі зі співробітників отримували вже по 3-4 рази, дехто не отримував зовсім. Чи то пощастило, що не потрапляли на такі виклики. Ми не можемо контролювати цей процес. Тобто, ми не можемо знати, у кого з наших пацієнтів підтвердився коронавірус, а у кого він не підтвердився.

Ми тільки ставимо діагноз, наприклад, "негоспітальна пневмонія з підозрою на COVID-19" і записуємо його в свою документацію, але ми не знаємо за якою конкретно випадок, який ми госпіталізували, ми отримуємо гроші. У той же час, якщо ми не отримуємо гроші, то ми теж не розуміємо ... буває, ми госпіталізуємо за місяць 5-6 людей, і виходить, що у них всіх коронавірус не підтвердився", - розповів лікар-фельдшер.

Володимир Тарабан зазначив, що, судячи з виплат, які він отримував протягом півроку, жоден з його викликів не виявився "коронавірусно"-позитивним. При цьому, за готовність виїжджати щомісяця чоловік отримує нефіксовану суму. За вересень йому прийшло 1900 гривень.

"Я так розумію, що там йде два платежу. Перший платіж йде тим людям, які 300% отримують за підтверджені випадки, а потім залишки з цих грошей ділять на всіх інших співробітників, у кого не було підтверджених випадків.

Відповідно, отримуємо суми близько 1 900 гривень доплати. Це просто за те, що я готовий виїжджати на всі ці випадки. Але так як у мене за півроку підтвердженого випадку жодного разу не було, саме 300% я ні разу не отримував, на відміну від деяких моїх колег, які отримували по кілька разів", - наголосив фельдшер.

Водночас, лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичного центру Подільського району міста Києва Тетяна Логінова, яка поінформована про ситуацію із заробітними платами у медиків, нам розповіла, що лікарі стаціонарів, які стикаються з хворими на COVID-19 дійсно отримують 300%.

"Ті, хто безпосередньо на стаціонарі працюють з хворими на коронавірус, то ті отримують 300% заробітної плати. Лікарі швидкої допомоги також отримують, якщо вони виїжджали на підтверджений випадок. Решті лікарів обіцяють підвищити заробітну плату з січня. На скільки підвищать, наразі невідомо", - резюмувала інфекціоніст.

Як повідомляв APnews, Степанов заявив, що медикам кожного місяця у повному обсязі виплачуються кошти.

Водночас, глава МОЗ заперечив "накрутки" у коронастатистиці.

Новини партнерів

Лукашенко стверджує, що Тіхановська плакала у нього на шиї та отримала $15000 "допомоги"
До кінця року "продуктовий кошик" українців подорожчає на 7-8% - економіст