Десятки пенсіонерів судяться з "Украерорухом" через мільйонні борги по виплатах

Десятки пенсіонерів судяться з "Украерорухом" через мільйонні борги по виплатах
Читать на русском

Скандал з виплатами тягнеться вже з березня поточного року, коли в Україні запровадили карантин

Державне підприємство з обслуговування повітряного руху України ("Украерорух") не виплатила мільйонні заборгованості перед пенсіонерами та десяткам звільнених співробітників. Люди масово судяться з компанією, прямо зараз у судах вже знаходиться близько 50 справ. Про це повідомляє APnews з посиланням на матеріали справи та адвоката потерпілих.

З березня 2020 року підприємство так і не виплатило кошти співробітникам-пенсіонерам, а також 50 звільненим з роботи, чий стаж був більше 20 років.

"На момент звільнення людей на рахунках підприємства було близько 300 000 000 грн, що підтверджується інформацією Украероруху, а значить - всі можливості виконати свої зобов'язання перед працівниками. Ведення карантинних заходів, згідно з чинним законодавством, не є підставою для невиконання своїх зобов'язань, передбачених Кодексом законів про працю України і не звільняє роботодавця від їх виконання", - мова про це йде в рішеннях суду по справі.

Всього в судах знаходиться близько 50 справ по виплаті коштів, середній розмір допомоги становить 500000 гривень, і виплати зарплати за кожен день затримки. Суд першої інстанції почав виносити рішення на користь звільнених співробітників, але Украерорух подав апеляцію, після чого в справі з'явилися "нові докази", а засідання проводилося в закритому режимі.

За словами адвоката, масові порушення на підприємстві щодо звільнених на пенсію співробітників просто безпрецедентні.

"Використовуючи ситуацію з введенням карантину, роботодавець відмовляється виплатити матеріальну допомогу, передбачені колективним договором, і гарантоване підприємством. Відмова обумовлена ​​нібито" важким фінансовим станом "і відсутністю коштів, але на запити адвоката підприємство повідомляло що на рахунках близько 300 млн грн, отже, цих коштів було цілком достатньо для здійснення розрахунку. Стаж роботи людей на підприємстві в середньому становить 20 років", - розповіла адвокат потерпілих Клименко.

У свою чергу, президент Всеукраїнської профспілки "Федерація працівників аеронавігації, радіолокації та радіозв'язку України" Олексій Смольський заявив, що Украерорух не вперше порушує права працівників, починаючи з осені 2014 року.

"Значною частиною цих порушень є порушення трудового законодавства, викликаними незаконними звільненнями, що підтверджується численними судовими рішеннями, прийнятими на користь працівників і профспілок, на підставі яких роботодавець повинен платити відновленим на роботі працівникам ще вимушений прогул, середній заробіток з моменту незаконного звільнення такого працівника, отже, через незаконні та непрофесійних дій керівництва зазнає збитків ж державне підприємство. Але, на жаль, висновки не робляться ні керівництвом підприємства, ні керівництвом міністерства інфраструктури, яке є органом управління. Порушення трудового законодавства тривають досі", - стверджує він.

Як раніше повідомляв APnews, юрист Віталій Дудін розповів, що робити українцям, якщо їм не виплатили заробітну плату під час карантину

Новини партнерів

Курйоз дня. В підручнику хімії школярам порадили пити соду від кашлю та онкології
Мерів міст будуть штрафувати за порушення карантину, - Немчінов