Десяти років не вистачить, щоб відновити екосистему лісу після пожеж на Луганщині, - еколог

Десяти років не вистачить, щоб відновити екосистему лісу після пожеж на Луганщині, - еколог
Ексклюзив
Читать на русском

Як показує практика, зокрема в Україні, наслідки таких пожеж ліквідовуються не один, не два і навіть не 10 років.

Понад 11 000 гектарів лісу і степу у вогні, задимлене повітря, зруйновані домівки і кілька перерваних життів – пожежі у Луганській області набирають невтішних масштабів.

Хто винен у виникненні таких пожеж і скільки часу знадобиться для відновлення екосистеми лісів – далі у матеріалі APnews.

В силу того, що вогонь на Луганщині охопив і лісову підстилку, і стовбури дерев, перетворюючись на верхову пожежу, ситуація загострилася, пояснив нам еколог Олександр Показовий.

Відновлення екосистеми. Найгірший сценарій

Як показує практика, зокрема в Україні, наслідки таких пожеж ліквідовуються не один, не два і навіть не 10 років - екосистема відновлюється дуже довго.

"Десяти років не вистачить, щоб ліквідувати наслідки таких пожеж, які зараз ми спостерігаємо на сході України. Відновлення екосистеми лісу триває дуже довго.

Наведу приклад. У першій половині 90-х років територія неподалік села Дитятки, це Зона відчуження, на території, яку зараз займає Чорнобильський спеціальний заказник, були масштабні лісові пожежі, коли горіли дуже значні масиви лісу. Тоді понад 1000 гектарів постраждало внаслідок верхових пожеж. Це було на початку 90-х років, але до сьогодні на значних площах, які постраждали від цих пожеж, не вдалося відновити ліси. Їх садять, але вони погано ростуть, культури всихають. Це приклад того, як довго може відновлюватися екосистема лісу після таких суттєвих пожеж.

Десятки років іноді не вдається нормально відновити екосистему лісу", - підсумував еколог Олександр Показовий.

Якщо виключити підпал. Чому такі пожежі виникають у природі?

У 99% відповідальною за пожежу є людина, наголосив еколог. Тобто, людський фактор помножений на кліматичні зміни, призводить до того, що всі ті ландшафти стають пожежонебезпечними.

"В умовах України ми спостерігаємо останнім часом на тлі кліматичних змін, які проявляються в тривалих періодах посухи, які можуть тривати місяць, два, три.

Чому виникають пожежі? В 99% випадків – це наслідок людського фактору, тобто якась людина це підпалила.

Звісно, бувають природні пожежі, які виникають, наприклад, внаслідок удару блискавки.

Якщо взяти статистично у світі займання, які фіксуються у нас, то практично 100% - це наслідок умисних підпалів та недбалого поводження з вогнем", - наголосив еколог.

Як повідомляв APnews, вогонь дістався до КПВВ "Станиця Луганська".

Новини партнерів

МОЗ хоче, щоб біля станцій метро продавали маски
"Динамо" оновило контракти з головними талантами