Дешевий піар. Що не так з санкціями проти російських підприємств

Дешевий піар. Що не так з санкціями проти російських підприємств
Читать на русском

Cанкціі проти трьох російських підприємств не матимуть ніякого ефекту, оскільки розраховані на піар Зеленського всередині країни.

Cанкціі проти трьох російських підприємств - АТ "Новошахтинський завод нафтопродуктів", ТОВ "Роузвуд Шиппінг" не матимуть ніякого ефекту, оскільки розраховані на піар Зеленського всередині країни. Про це в своєму блозі на "Кореспонденті" заявив політтехнолог Володимир Шамін.

Зеленський так хотів "дістати" Медведчука, що ввів санкції проти трьох російських підприємств - АТ "Новошахтинський завод нафтопродуктів", ТОВ "Роузвуд Шиппінг" і керуючої компанії "НЗНП Менеджмент" - де Оксана Марченко і дружина Тараса Козака Наталя Лавренюк є акціонерами. Як багато вже зрозуміли, ці санкції не матимуть ніякого ефекту, оскільки розраховані на піар Зеленського всередині країни.

Більш того, санкції напевно будуть успішно оскаржені в судах, оскільки немає ніяких доказів порушення компаніями законодавства.

Офіційний привід - поширювані в ЗМІ заяви про постачання нафтопродуктів "на непідконтрольні Україні території в Луганській і Донецькій областях". При цьому ніхто не приховує, що ніяких доказів даної торгівлі немає. Всі існуючі в українських медіа теорії про це засновані лише на сумнівних припущеннях журналістів.

Дивно, як за таким принципом на заводи не наклали ще якісь санкції, пов'язані з сусідами їх менеджерів по багатоквартирному будинку.

Самі підприємства вже офіційно заявили про те, що ніяких нафтопродуктів або іншої продукції на неконтрольовану територію Луганської та Донецької областей не поставляли.

"Як введені санкції, так і опублікована в ЗМІ інформація, в тому числі і від окремих офіційних осіб, є необґрунтованими і такими, що дискредитують одне з найбільших нафтопереробних підприємств Росії та судноплавну компанію, заснованих в 2009 році. Жодна з компаній, що знаходяться під управлінням АТ "НЗНП Менеджмент" і афільованих з ними організацій за весь період діяльності не постачала і не постачає нафтопродукти і будь-які інші види продукції, на "непідконтрольні Україні території в Луганській і Донецькій областях", - йдеться в заяві компанії, що управляє Новошахтинським заводом нафтопродуктів.

Чи нормально, що в правовій державі лише виходячи з окремих чуток підприємства вносять в санкційні списки? Які ще підстави, крім чуток, роблять ці компанії неугодними?

Адже в правовій державі, навіть якби якась компанія порушила закон, акціонери не могли б нести відповідальність за дії менеджменту щодо управління підприємством. Новошахтинським заводом нафтопродуктів керує керуюча компанія "НЗНП Менеджмент", а не акціонери. Але оскільки у нас не правова держава, а санкції придумані лише для піару, в списках фігурують ті імена, які і здатні подарувати такий потрібний президенту піар.

Дійсно, чим ще займатися Зеленському, якщо не дешевим піаром на іменах Медведчука і Марченко. Чи не встановленням ж світу на Донбасі або зниженням тарифів...

Новини партнерів

Прецедент Оксани Марченко. Як Зеленський створив собі проблему
Церковні свята в березні 2021: найважливіші свята та пости