Держдеп США: Київ використовував формальні приводи, щоб змусити замовкнути опозиційні ЗМІ

Держдеп США: Київ використовував формальні приводи, щоб змусити замовкнути опозиційні ЗМІ
Читать на русском

Незаконне закриття трьох телеканалів є порушенням прав людини.

У США вирішили, що незаконне закриття українських опозиційних телеканалів - NewsOne, "112 Україна" і ZIK - є порушенням прав людини. Про це йдеться в щорічній доповіді Державного департаменту США, передає "Перший Незалежний".

Перераховуючи факти порушення прав людини в Україні, в доповіді Держдепартаменту уточнюється, що приводи, озвучені українською владою для позбавлення ліцензії трьох медіа, є формальними.

"Надходили повідомлення, що уряд (України, - ред.) використовував формальні приводи, щоб змусити ЗМІ замовкнути за "проросійську" позицію і критику його політики національної безпеки", - йдеться в документі.

Також ознаки порушення прав людини, на думку Держдепу, присутні в діях Державного комітету з телебачення і радіомовлення України, який в ході позапланової перевірки телеканалів ZIK, NewsOne, "112 Україна" заявив, що "сприятливе висвітлення зустрічі президента Росії Володимира Путіна і українського політика Віктора Медведчука 6 жовтня могло бути порушенням законів про національну безпеку".

Крім того, згадується, що українські правоохоронні органи здійснювали моніторинг інтернету "без відповідних юридичних повноважень" і робили значні кроки для блокування доступу до веб-сайтів".

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що Володимир Зеленський не там шукає причину падіння свого рейтингу, і телеканали, конструктивно і об'єктивно критикують його влада, тут ні при чому. Парламентарій підкреслив, що рейтинг президента стрімко падає тому, що він відмовляється відповідати на важливі для українців питання.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

У Києві учням 11-х класів пропонують закінчити школу за принципом "трансформера": що це означає
Степанов розповів, коли та які вакцини від COVID-19 отримає Україна