Дерматит, рани та свербіж: чим обернеться тривале використання засобів захисту та як цього уникнути

Дерматит, рани та свербіж: чим обернеться тривале використання засобів захисту та як цього уникнути
Читать на русском

В зоні особливого ризику - медичні працівники

Занадто тривале носіння маски може привести до пошкоджень шкіри та ран через сильний й тривалий тиск, а також до постійного почервоніння, свербіння, дерматиту або ерозії епідермісу. Про це повідомляє APnews з посиланням на Facebook колишня виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, в зоні особливого ризику - медичні працівники, які змушені постійно використовувати маски, респіратори або захисні окуляри.

"Практично кожен тип засобів індивідуального захисту - маски для обличчя, захисні окуляри, щитки для обличчя, рукавички - може викликати серйозні проблеми зі шкірою. Наприклад, для кращого захисту, респіратори повинні дуже щільно прилягати до шкіри, тому тривале носіння, підвищена вологість і тиск сприяють травмування шкіри. Навіть халати можуть посилювати потовиділення і перегріву, а в поєднанні з тертям, це може привести до дерматиту", - йдеться в повідомленні.

При цьому вона вказала, що роздратування на руках може виникнути не тільки через часту дезінфекції та миття рук, а й тому, що рукавички утримують вологу і тепло.
Колишня чиновниця дала рекомендації, щоб запобігти травмам:

  1. За годину-дві до початку роботи та використання ЗІЗ вимити й висушити обличчя, нанести зволожуючий крем і почекати, поки він вбереться. При цьому крем нанести необхідно на ділянки обличчя, які найбільше контактують з ЗІЗ.
  2. Відмовитися від косметики на масляній основі, нанесення на шкіру вазеліну та мазей, що містять цинк.
  3. За п'ять минути до використання ЗІЗ медикам слід нанести на обличчя захисні герметики. При цьому важливо обробити ділянки "Т-зони".
  4. Важливо протестувати ЗІЗ і переконатися, що вони не викликають дискомфорту.
  5. Якщо носіння засобів захисту спричинило пошкодження шкіри та сліди не проходять через 20-30 хвилин після зняття, то можна використовувати спеціальні тонкі пов'язки або накладки.
  6. Респіратор, маску або окуляри рекомендується знімати кожні чотири години, а якщо забруднилися, то замінити на нові.
  7. По завершенню роботи ретельно вимити руки, обережно зняти ЗІЗ, помити обличчя і шию водою з милом, а потім ретельно витерти й нанести зволожуючий крем.

Як повідомляв APnews, за словами епідеміолога Ірини Колеснікової, до тих пір, поки серед населення будуть знаходитися неімунні люди, пандемія буде тривати.

Новини партнерів

Епідеміолог розповіла, наскільки небезпечно зараз відкривати метро
В ЄС сказали, коли може бути готова вакцина від коронавірусної інфекції