Депутати вимагають від КСУ скасувати рішення уряду про "вибірковий підхід до лікування хворих"

Депутати вимагають від КСУ скасувати рішення уряду про "вибірковий підхід до лікування хворих"
Читать на русском

Запровадженими обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян.

Народні депутати подали до Конституційного суду подання, в якому оскаржують окремі положення постанови Кабінету Міністрів України про впровадження так званого "карантину вихідного дня".

Про це повідомила народний депутат від фракції "Слуга народу", заступник голови парламентського комітету з питань правової політики Ольга Совгиря, передає APnews.

Вона також додала, що оскаржено положення постанови, яким передбачається заборона лікарням проводити планові госпіталізації, крім тих, що передбачені цією постановою.

Так, законодавці стверджують, що запровадженими обмеженнями порушено рівність конституційних прав і свобод громадян, внаслідок заборони працювати одним громадянам, у той час як інші громадяни працюють.

"На думку авторів подання, оскаржені в поданні заборони є безумовними, а їх фактична реалізація призводить до істотних (більше 50%) втрат доходу (заробітку) у суб’єктів господарювання, які працюють у різних економічних сферах.

У свою чергу обмеження на здійснення планових заходів госпіталізації передбачає вибірковий підхід до надання медичної допомоги всупереч положенням статті 49 Конституції України.

Крім цього, також зазначається, що оскаржені обмеження запроваджені без введення на території України воєнного або надзвичайного стану, що є передумовою для обмеження низки конституційних прав згідно зі статтею 64 Конституції України", - наголосила Ольга Совгиря.

Нардеп також зауважила, що конституційне подання не стосується оскарження запровадження карантинних обмежень в цілому.

Наразі Суд вирішує питання про відкриття конституційного провадження.

Як повідомляв APnews, МОЗ вимагатиме локдауна, якщо добова кількість хворих COVID-19 досягне 30 000.

Новини партнерів

Колишній гравець збірної ПАР помер в страшній ДТП
У Мінську пенсіонери та медики вийшли на протестний марш