Депутати "Слуги народу" підтримають розпуск КСУ, якщо судді не підуть самі - нардеп

Депутати "Слуги народу" підтримають розпуск КСУ, якщо судді не підуть самі - нардеп
Читать на русском

Галина Янченко вважає, що судді КСУ підірвали довіру суспільства, скасувавши частину антикорупційного законодавства

Народні депутати від "Слуги народу" розглядають кілька варіантів вирішення кризи з Конституційним судом України, але законопроект Володимира Зеленського розпуск суду - основний варіант розв'язання проблеми. Про це повідомляє APnews з посиланням на народного депутата Галини Янченко в ефірі телеканалу "НАШ".

"Зараз опрацьовується кілька сценаріїв, серед яких питання персональної відповідальності суддів КСУ за можливі порушення, які вони зробили. В принципі розглядаються різні сценарії, але президентський законопроект основний. На фракції Зеленський був недовго, він коротко розповів про місцеві вибори, в тому числі й те, що партія буде робити висновки та можливо кадрові перестановки за результатами виборів", - розповіла Янченко.

При цьому вона зазначила, що фракція буде готова підтримати законопроект Зеленського, якщо не буде іншого рішення, а саме добровільної відставки глави КСУ і деяких інших суддів, які ухвалювали рішення маючи конфлікт інтересів всупереч закону.

На думку нардепа, КСУ прийняв рішення з антикорупційного законодавства з порушенням букви закону і, відповідно, підірвали довіру до суду.

"Коли це довіра підірвана, то єдине хороше, що судді можуть зробити, так це добровільно піти зі своїх посад і таким чином відновити довіру до держоргану. Зроблять це вони чи ні покаже час", - зазначила представниця "Слуг народу".

При цьому вона вказала, що, якщо законопроект буде внесений на розгляд Верховної Ради буде прийнятий в першому читанні, а до другого читання в нього внесуть зміни.

"Я сьогодні внесла законопроект про позбавлення фінансування КСУ до поновлення його складу. Утримання одного судді бюджету обходиться у 21 млн гривень на рік. Це люди, які ставлять під сумнів антикорупційну реформу, підставляють нас в очах всього цивілізованого світу", - підсумувала Янченко.

Нагадаємо, в Україні розгорівся скандал через рішення КСУ закрити реєстр декларацій чиновників.

Як повідомляв APnews, "Слуга народу" пригрозила суддям КСУ "вулицею", якщо всі вони не підуть у відставку.

Новини партнерів

У Білорусь не пропустили тяжкохворих українців, які потребують трансплантації органів
Стрілянина в ресторані Харкова: дебошира зарізали, а не забили пляшками