Денісова: Влада РФ ігнорує прохання утримуваних кримських татар перевірити їх на коронавірус

Людмила Денісова
Читать на русском

Судові слухання відносно Сервера Мустафаєва та Ернеса Аметова продовжуються, попри критичний стан здоров’я.

Російська влада не надає медичну допомогу незаконно утримуваним у РФ кримським татарам, стан здоров’я яких значно погіршився. Влада ігнорує прохання кримського татарина Сервера Мустафаєва перевірити його на коронавірус. Про це повідомила Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

"Російська влада в умовах оголошеної ВООЗ пандемії коронавірусної інфекції вже більше двох тижнів не надає жодної медичної допомоги незаконно утримуваним громадянам України Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову", - наголосила Денісова.

У повідомленні йдеться, що судові слухання у "Південному окружному військовому суді" відносно них продовжуються, попри критичний стан здоров’я та явні ознаки респіраторного захворювання, підвищену температуру тіла, сильний головний біль, кашель та загальну слабкість у тілі.

"Попри те, що Сервер Мустафаєв подав до суду клопотання з вимогою викликати лікарів, аби провести необхідні аналізи, в тому числі і на коронавірус та встановити точний діагноз стану його здоров’я, медична допомога громадянину України так і не надається", - зауважила Денісова.

Уповноважена ВР закликала уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову негайно забезпечити проведення кваліфікованої діагностики стану здоров’я наших співгромадян та надати їм необхідну лікарську допомогу з урахуванням проби на коронавірус.

"Прошу представників міжнародних правозахисних організацій застосувати всі наявні важелі впливу на країну-агресора РФ аби забезпечити дотримання основоположного права на життя незаконно ув’язнених громадян України", - заявила Людмила Денісова.

Як повідомляв APNews, на Донбасі 600 підозр на вірусну інфекцію, а тестів на Covid-19 немає.

Новини партнерів

В Україні підтверджено два нові випадки інфікування Covid-19
Госпіталізована з підозрою на коронавірус у Ніжині ніколи не була за кордоном