Денісова назвала перевезення Саакашвілі у в'язницю "способом позбавити його права на життя"

Денісова назвала перевезення Саакашвілі у в'язницю "способом позбавити його права на життя"
Читать на русском

Саакашвілі примусово повернули до пенітенціарної установи, зазначила омбудсмен.

Третього президента Грузії та громадянина України Михайла Саакашвілі у критичному стані примусово перевезли із військового госпіталю назад до в'язниці у Руставі.

Про це заявили Уповноважена ВР із питань захисту прав людини Людмила Денісова у Facebook, передає APnews.

"Вражає цинізм, у який спосіб це було зроблено. Хворого Міхеіла проти волі вивезли вночі без попередження адвокатів", - написала омбудсмен.

При цьому вона наголосила, що стан політика критичний і викликає занепокоєння.

"Після трьох гіпертонічних криз він почувається вкрай тяжко, кілька днів до цього не піднімався з ліжка. У повному обсязі потрібної медичної допомоги йому так і не було надано та не призначено нового лікаря, а рішення щодо стратегії лікування ухвалювалося медиками різних профілів", - розповіла Денісова.

Крім того, вона заявила, що перевезення у такому стані Михайла Саакашвілі назад до в'язниці є порушенням статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, положення якої зобов’язує хворих в’язнів, які потребують послуг спеціаліста, переводити до особливих закладів або ж у цивільні лікарні.

"Такі дії грузинської влади розцінюю як катування і спосіб позбавлення громадянина України Міхеіла Саакашвілі права на життя, що є порушенням статей 6, 7, 9, 14, 18 Міжнародного пакту про цивільні та політичні права, який ратифіковано Грузією у 2002 році", - підкреслила Людмила Денісова.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, напередодні нардеп від "Слуги народу" і дівчина третього президента Грузії Михайла Саакашвілі Єлизавета Ясько заявила, що його вивезли з лікарні у Горі.

Новини партнерів

На Львівщині підліток на BMW влетів у пасажирський автобус на "зустрічці", є постраждалі - фото
В Україні з 1 січня зросте зарплата чиновників: названо оклади посадовців у Раді, Кабміні та ОП