День вишиванки 2021: з чого все починалося та як відзначатимуть цього року

День вишиванки 2021: з чого все починалося та як відзначатимуть цього року
Читать на русском

Цього року День вишиванки в Україні відзначатимуть 20 травня.

У 2021 році День вишиванки в Україні припадає на 20 травня. Цього року святу виповнюється 15 років, однак через пандемію коронавірусу масових заходів проводити не будуть.

Редакція APnews розповідає, як цього року відзначатимуть український День вишиванки. Також в нашому матеріалі історія свята та його ідея.

Історія свята

Свято започаткували у 2006 році у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Ідею тоді запропонувала студентка Леся Воронюк. А поштовхом до цього став викладач Ігор Житарюк, який регулярно ходив на пари у вишиванці. Тоді дівчина запропонувала своїм колегам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку цю ініціативу підтримало небагато студентів університету, однак з часом акція “Всесвітній день вишиванки” почала набирати все більше популярності. Особливо її підтримує українська діаспора по всьому світу.

Ідея свята

Основною ідеєю свята є збереження та популяризація українських цінностей, головним інструментом для цього є вишиванка - традиційний український одяг. Це свято не передбачає обов’язкових заходів, однак студентство України завжди у цей день проводить концерти, ходу у вишиванках, різні конкурси та ярмарки.

Також у цей день прийнято одягати вишиванку та йти у ній на роботу, чи у справах, щоб показати свою приналежність до українського народу та підкреслити важливість цього одягу для нашої культури.

День вишиванки 2021: з чого все починалося та як відзначатимуть цього року

День вишиванки 2021

Починаючи з 2006 року "Всесвітній день вишиванки" відзначають щороку в третій четвер травня. У 2021 році свято припадає на 20 травня.

Організатори свята повідомили, що цього року масштабних святкувань очікувати не варто через пандемію коронавірусу, однак тематичне спрямування Дня вишиванки таки оголосили.

У 2021 році 15-й ювілейний День вишиванки буде присвячений українській традиційній музиці та проблемам навколишнього середовища.

Організатори переконані, що культура та екологія тісно переплітаються.

"Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, повязані з цими річками", – розповіла засновниця та ініціатор Дня вишиванки Леся Воронюк.

Для того, щоб привернути увагу до вирубки лісів, забруднення територій та інших проблем екології, День вишиванки пройде у форматі Дня вуличної етномузики.

Очікується, що на величезній кількості локацій (площі, парки, пішохідні вулиці) гратимуть традиційні музики (кобзарі, лірники, сопілкарі, трембітарі, дримбарі, цимбалісти тощо).

День вишиванки 2021: з чого все починалося та як відзначатимуть цього року
Читайте також:
Православні свята у травні 2021: важливі церковні дати та пости

Новини партнерів

Побив та згвалтував: "зірка" голої фотосесії в Дубаї розповіла про напад
В Індії оголосили епідемію "чорної цвілі", побічного ефекту COVID-19