День Святого Валентина 2021: трагічна історія найромантичнішого дня у році

День Святого Валентина 2021: трагічна історія найромантичнішого дня у році
Читать на русском

Редакція APnews розповідає, з чого почалося святкування Дня Святого Валентина та як його відзначають у світі.

День святого Валентина відзначають у різних куточках планети 14 лютого. Його також прийнято вважати Днем всіх закоханих.

Мало хто знає, що історія цього дня зовсім не була святковою і з традиційними “валентинками” також не все так просто.

Редакція APnews розповідає, з чого почалося святкування Дня Святого Валентина та як його відзначають у світі.

Історія Дня Святого Валентина

Традиції святкування Дня всіх закоханих, за різними оцінками, близько 16 століть. Свято назвали на честь священника та цілителя Валентина.

Його діяльність покрита загадками та має декілька версій.

За першою з них, Валентин був цілителем і завдяки своїй надсилі лікував людей, які несли йому записки з проханням про зцілення. Одного разу цілитель Валентин поплатився за своє вміння - його кинули за грати. Там, як каже легенда, з проханням про зцілення своєї доньки до нього звернувся охоронець в’язниці. Валентин виконав його і зцілив дівчину. Після чого вона в нього закохалася.

Фінал у цієї версії досить трагічний - 14 лютого цілителя стратили, але перед цим він залишив листа, у якому зізнався в коханні до дівчини. Вважається, що саме від цього листа й пішли традиційні “валентинки” та зізнання у коханні у цей день.

Друга версія походження цього свята говорить нам про те, що Валентин жив у часи правління в Римській імперії Клавдія ІІ. Валентин, за цією легендою, був священиком і таємно вінчав пари, попри заборону.

Римському імператору категорично це не підходило, адже він вважав, що сім’я та шлюб заважають будівництву міцної імперії. Саме тому він кинув Валентина за грати та засудив до страти.

Після того, як Валентина було страчено, знайшли листа, в якому священик виклав розповідь про своє кохання до дівчини.

Через десятки років після страти Валентина канонізувала католицька церква як мученика, який постраждав за віру в Бога. Саме тому, каже нам історія, з 496 року 14 лютого стало Днем Святого Валентина після указу Папи Римського Геласіуса І.

Масштабного поширення у Європі це свято отримало у 18 столітті, насамперед серед молоді.

День Святого Валентина 2021: трагічна історія найромантичнішого дня у році

Традиції Дня всіх закоханих в Україні

В Україні 14 лютого хоч і не є державним святом та вихідним днем, однак його відзначають масово. До речі, у 2021 році День Святого Валентина випадає на неділю, тому у вас будуть цілі вихідні, щоб підготуватися.

Як і на будь-яке інше свято, у День Святого Валентина прийнято дарувати подарунки, однак цього дня їх адресують коханим людям. Ще однією особливістю свята є “валентинки” - листівки із зізнанням у коханні. Вони можуть бути як підписаними, так і анонімними.

Валентинів день це не тільки про подарунки, у це свято закохані прагнуть якнайкраще продемонструвати свою любов та повагу до другої половинки, тому запрошують на романтичні вечері, або ж готують їх самостійно.

В Україні багато молодих пар обирають 14 лютого як день свого весілля. А у деяких РАЦСах навіть влаштовують своєрідні марафони для молодят і розписують багато парочок у один день. Багато хто вірить, що давши старт своїй сім'ї саме на День всіх закоханих, можна прожити життя у гармонії та щасті.

День Святого Валентина 2021: трагічна історія найромантичнішого дня у році

Як святкують Валентинів день у світі

У різних куточках світу закохані дивують один одного не лише валентинками. На День Святого Валентина у країнах започаткували свої особливі традиції та навіть обряди, а подекуди це свято й зовсім заборонене.

У Японії є традиція дарувати у цей день солодощі. Започаткували цю традицію з подачі однії великої фірми з виробництва шоколаду. День Святого Валентина у країні почали відзначати у 30-ті роки і досі шоколад у японців є найбільш поширеним подарунком на 14 лютого.

У Франції на день закоханих прийнято дарувати коштовності. А у Данії закохані посилають один одному засушені білі квіти.

У Британії на День Святого Валентина серед незаміжніх дівчат сформувався певний обряд - на 14 лютого до заходу сонця необхідно стати біля вікна та дивитися на чоловіків, що проходять повз. Повір’я каже, що перший чоловік, якого побачить незаміжня дівчина і є її судженим.

На Філіппінах свято Валентина відзначають цілий тиждень. Цей період називають сезоном любові, тому молодята масово одружуються. Більшість весіль роблять масовими, а для малозабезпечених пар таке весілля є безкоштовним. Весільні вбрання, подарунки, святкові страви, фотозйомку надають органи місцевого самоврядування.

Далеко не всі країни світу відзначають Валентинів день. Наприклад у Саудівській Аравії це свято офіційно заборонено, при цьому під страхом величезних штрафів.

День Святого Валентина 2021: трагічна історія найромантичнішого дня у році

Новини партнерів

У Львові від переохолодження помер чоловік, ще двоє обморозили кінцівки
"Полювання на відьом": Трамп відреагував на рішення Сенату щодо його імпічменту