День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята

День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята
Читать на русском

Професійне свято ракетників та артилеристів святкують щорічно 3 листопада.

В Україні щорічно 3 листопада відзначають професійне військове свято на честь ракетників та артилеристів.

Звідки пішло це свято та яким є традиційне святкування Дня ракетних військ та артилерії, розбиралась редакція APnews.

Історія свята

День ракетних військ та артилерії в Україні відзначається на підставі Указу Президента незалежної України від 31-го жовтня 1997-го року № 1215/97, але саме свято пішло ще з часів Другої світової війни.

Дата свята присвячена початку операції зі звільнення Києва у 1943 році.

Так, 3-го листопада 1943-го року була розпочата операція з визволення столиці України - міста Києва, під час якої радянська артилерія під час битви за Дніпро в складних умовах забезпечила прорив сильно укріпленої оборони німців північніше Києва.

Що стосується сьогодення, то Сучасні Збройні Сили неможливо уявити без використання ракетних технологій і застосування професійної артилерії. Ці підрозділи довели свою високу ефективність на практиці в ряді військових конфліктів. Ракетники і артилеристи продовжують нести свою військову службу в складі Української Армії, постійно підтримуючи не тільки високу бойову готовність та професіоналізм, а й підтримують високі морально-патріотичні традиції, зміцнюючи авторитет української державності.

Варто зазначити, на відміну від РФ, ми вітаємо наших військових з їхнім професійним святом не 19 листопада, а трохи раніше - 3 листопада щорічно. Це пов’язано з тим, що після розпаду СРСР, Російська Федерація стала правонаступником СРСР і свята 19 листопада. В Україні День артилеристів та ракетників з 1991 по 1997 роки взагалі не відзначали, аж до Указу Президента 1997 року.

Як святкують День артилериста в Україні

Оскільки свято є військовим, у цей день керівники країни і глави оборонних відомств України вітають своїх колег з професійним святом.

Також у цей день військові, які відзначилися під час служби, отримують державні нагороди, або ж присвоєння позачергового військового звання. Проводиться вручення пам’ятних подарунків і урядових грамот з подяками від командування.

Традиційними для Дня артилеристів та ракетників є святкові концерти, паради військової техніки та різноманітні заходи за участю ветеранських організацій.

Привітання з Днем ракетних військ та артилерії

Крім привітань від Міністерства оборони та керівників країни, у цей день військових також вітають члени родини та друзі.

Наша редакція зібрала варіанти привітань, які буде приємно почути кожному військовому.

Привітання у прозі


Вітаю з Днем ракетних військ і артилерії. Бажаю гучних залпів веселощів і радості в житті, точних пострілів і влучних попадань прямо в свою ціль. Успіхів, удачі і підтримки товаришів, відваги, оптимізму і ясних горизонтів на життєвому шляху.


У День ракетних військ я від щирого серця бажаю міцного здоров'я, мирного неба і неземного щастя! Нехай ваше життя буде наповнене яскравими подіями, щирою любов'ю і надійної дружбою! Бажаю усілякого успіху, виконання всіх цілей і бадьорого духу!


Сьогодні свято у тих, хто стріляє сильніше і далі всіх - у ракетних військ і артилерії. Бажаю вам у цей день, щоб не тільки на полігоні, а й у житті, у вас були суцільні попадання! Щоб здоров'я, радість, любов, благополуччя, достаток і душевну рівновагу - завжди мали найвищі показники, а все, що ви задумали - потрапляло в десятку! І головне - нехай ваші цінні знання застосовуються тільки на оглядах і парадах, під мирним небом Батьківщини.


Вітаю тебе з днем ​​артилерії! З днем ​​ракетних військ! Бажаю, щоб ти постійно влучав у ціль у всіх життєвих обставинах, адже це - найважливіше мистецтво. Нехай тобі обов'язково щастить, адже везіння - це теж великий дар і мистецтво! Щастя і успіхів!


Артилерія - сильна зброя, але в ваших руках, ми точно знаємо, вона безпечне і може бути застосована лише в крайньому випадку, а це дуже важливо для миру на всій землі! Прийміть мої поздоровлення з Днем артилериста і побажання про те, щоб у вашому житті не було боротьби і печалі, а лише радість, мир і благополучне щастя!

Привітання у віршах

Артилерійські, ракетні війська,
На вас сподівається і вірить вам країна,
Ви підготовлені, розумні, чесні, сильні,
Надійні і міцні Батьківщини сини.
Сьогодні свято ваше, прийміть вітання,
Ви гідні подяки, захоплення й кохання!


На сторожі Батьківщини завжди
Стоять ракетні війська.
Боїться ворог суворий
Наших хлопців у погонах.
За мирне небо
ракетників країни
З днем ракетних військ
Привітати всі повинні!


З Днем ракетних військ вас вітаємо
Вірні захисники країни,
Від душі вам у цей день бажаємо,
Щоб навіки не було війни.
Охороняйте Батьківщину як треба,
Будьте напоготові, але нехай і надалі
В житті буде не війна, а радість!

Привітання у картинках

День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята
День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята
День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята
День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята
День ракетних військ і артилерії в Україні: привітання та історія свята

Новини партнерів

Локдаун в Україні: хто постраждав більше за всіх - дані МОЗ
Палац спорту спростував "коронавірусний госпіталь" МОЗ на їх території і продають квитки на концерти