День народження спікера Верховної Ради: who is містер Разумков

День народження спікера Верховної Ради: who is містер Разумков
Ексклюзив
Читать на русском

Дмитра Разумкова вважають одним із найпорядніших спікерів парламенту. Він не так часто вимикає нардепам мікрофони та рідко скандалить. Тим не менш, було декілька яскравих подій у парламенті за його участі.

8 жовтня - день народження діючого спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, йому виповнилось 37 років. Трохи більше року тому він отримав найбільшу за час існування Верховної Ради України підтримку народних депутатів (382 голоси).

Чим вже встиг запам’ятатись очільник парламенту та чим відрізняється від попередників - розповідає APnews.

Хто такий Дмитро Разумков

Дмитро Разумков родом з міста Бердичів, Житомирської області. Коли йому було 14 років, родина переїхала до Києва. Тут він отримав вищу освіту за спеціальностями «Міжнародні економічні відносини» та «Правознавство». Одружений, має двох дітей.

Згодом після університету працював на керівних посадах у комерційному секторі. Потрапив у політичну сферу, довгий час був політичним експертом та частим гостем різних політичних ток-шоу.

Під час президентських виборів був головним радником з політичних питань та речником штабу Зеленського. Потім став головою партії «Слуга народу». А вже на парламентських виборах 2019 року був обраний народним депутатом від партії «Слуга народу».

29 серпня 2019 року став 14-тим Головою Верховної Ради України, отримавши найбільшу за час існування Верховної Ради України підтримку народних депутатів — 382 голоси. Крім того, він - один з наймолодших спікерів парламенту за всю історію України - зайняв пост у 35 років (наймолодшим вважається Арсеній Яценюк, який став спікером у 33 роки).

Вже у грудні Разумков 2019 увійшов до рейтингу «100 найвпливовіших українців», посівши 7 сходинку - поперед Арсена Авакова та Рината Ахметова.

Чим вже запам’ятався, як спікер Верховної Ради?

До обрання в парламент Разумков спілкувався з журналістами виключно російською мовою. Тоді він заявляв, що в цьому вбачає свободу слова в Україні. На той час було багато критики та сумнівів щодо того, чи зможе спікер вести засідання державною. Тим не менш, вже на посаді Разумков говорить виключно українською мовою.

Дмитра Разумкова вважають одним із найпорядніших спікерів парламенту. Він не так часто вимикає нардепам мікрофони та рідко скандалить. Тим не менш, було декілька яскравих подій у парламенті за його участі.

Наприклад, 19 вересня він зупинив голосування народних депутатів за законопроект через те, що багато народних обранці не сиділи на своїх місцях.

Проявив принциповість спікер Верховної Ради і коли один з депутатів “Слуги народу” проголосував карткою депутата ОПЗЖ. Скандал стався у вересні 2020. Депутат "Слуги народу" Олександр Маріковський проголосував замість депутата Наталії Королевської з ОПЗЖ. Саме Разумков тоді це і помітив, і звернувся до порушника.

“Пан Маріковський, а коли ви переїхали до фракції ОПЗЖ? Ну просто, щоб для інших зрозуміти. Ви карткою голосували Королівської?» - звернувся до нардепа Разумков. Той відповів, що вчинив це “випадково”. Після кілька хвилинної наради Разумков заявив, що повторно за законопроекти у Раді “ніколи не голосували і голосувати не будуть”, а з порушенням пообіцяв розібратись.

Сварився спікер в парламенті насправді рідко. Запам'яталося, як в лютому він відчитав депутатів після бійок у Раді.

"Якщо ми говоримо про те, що ми про щось домовляємося, і це цінно, коли фракції сідають за стіл... Коли ми домовляємося про те, що у нас буде засідання до восьми, що ніхто не буде блокувати президію і дасть йти за регламентом, то треба робити саме так... Пройшов комітет, внесли правки, зал мав можливість їх вивчити. Не має права вирішити Разумков, Стефанчук, Корієнко, Геращенко, Порошенко, Рабинович, Рахманін... Рішення буде приймати більшість. Подобається мені це чи ні. Я розумію, що комусь потрібен політичний піар. Я сам прийшов з цього ринку, проте я думаю, що піар не повинен бути вище державницької позиції. Добре, що ми людей не штовхаємо один на одного, щоб заробити деякі бали. Давайте залишатися людьми і виконувати , що ми обіцяли собі, колегам і людям. Ви можете не голосувати за це, це ваше право. Така демократія - не демократія! Не парламентаризм займати місце іншого, якщо воно не ваше", - заявив Разумков.

У відповідь на його спіч тоді зал парламенту аплодував стоячи.

Та й на блокування трибун Разумков реагує досить спокійно - не скандалить та відповідає на емоційні закиди депутатів.

Для порівняння, його попередник Андрій Парубій на скандали та зауваження реагував менш стримано та частіше переходив на особистості.

Чим ще вирізняється серед інших спікерів ВР?

Ще на початку своєї роботи на посту спікер, та парламент 9 скликання загалом, відзначились своїм “турбо-режимом”. В такому швидкісному режимі, приймаючи закони всю ніч і до ранку, парламентарії працювали вперше за всю історію Ради в Україні. Тоді тільки за 50 днів роботи парламент розглянув 222 законопроекти - 69 з яких було прийнято.

Ще одна знакова подія - прес-конференція Разумкова за підсумками роботи року Ради 9 скликання. Все пройшло в досить легкій формі, в форматі близької розмови. Подібної прес-конференції зі спікером парламенту в Україні ще не було, формат був новий як для самого Разумкова, так і для журналістів. Експерт-політологи тоді зазначили, що її проведення було правильним рішенням.

Новини партнерів

В Запорізькій області 10-річний хлопчик зарізав батька-п'яницю
Вибори можуть привести до масового сплеску хворих COVID-19, - Степанов