День автомобіліста 2020: якого числа, історія, традиції

День автомобіліста 2020: якого числа, історія, традиції
Читать на русском

У цьому році День автомобіліста відзначатимуть 25 жовтня.

День водія в народі, або День автомобіліста і дорожника - офіційно, святкують в Україні в останню неділю жовтня. З назви зрозуміло, що головними героями дня є професійні водії і дорожні працівники.

Редакція APnews розповідає про походження та традиції свята шоферів.

Історія Дня водія

У наш час День водія відзначають практично всі люди, які мають автомобільний транспорт, однак спочатку свято створили для професійних водіїв і вітали людей, які керують вантажівками, автобусами, трамваями, тролейбусами, таксі. Без привітань не залишали також тих, хто займається сервісним обслуговуванням транспортних засобів та їх виробництвом: шиномонтажників, автослюсарів, механіків, автомобільних інженерів і конструкторів.

Мета свята - продемонструвати важливість автотранспорту в економіці країни і віддати належне всім працівникам галузі.

Це свято, після звернення громадян з приводу відсутності професійного дня шоферів, заснували ще при СРСР в 1980 році на президії Верховної Ради, тоді ж і вибрали дату - неділя четвертого тижня жовтня.

Примітно, що День водія користувався великою популярністю в СРСР, проте про свято не забули і після розпаду Союзу.

Дату свята змінювати не стали, але вже за часів незалежної України свято трохи змінили, додавши до водіїв ще й всіх працівників сфери, тому що і ті, і інші мають однакове відношення до сфери автоперевезень. Тому з 1993 року в Україні відзначають День автомобіліста і дорожника зі збереженням принципу визначення дати (остання неділя жовтня).

Варто відзначити, що в Росії дорожники і водії відзначають "своє свято" в різні дні, тому як вирішили не об'єднувати дві професії в одному святі.

У 2020 році День автомобіліста відзначатимуть 25 жовтня.

День автомобіліста 2020: якого числа, історія, традиції

Традиції свята

Крім традиційних привітань від рідних і близьких, автомобілістів і дорожників також вітають на роботі.

У транспортних компаніях, як правило, організовують корпоративи з врученням премій, грамот, дипломів кращим співробітникам. Часто влаштовують концерти.

Оскільки свято давно стало народним, його святкування набуло такого ж характеру. У День водія в багатьох містах влаштовують виставки ретрокарів, автопробіги, конкурси на кращий автомобіль за різними критеріями (тюнінг, оснащення і т.д.). Деякі автомобілісти влаштовують гонки і швидкісні заїзди.

День автомобіліста 2020: якого числа, історія, традиції
Читайте також:
Що подарувати автомобілісту: ТОП-10 крутих гаджетів

Новини партнерів

Що подарувати автомобілісту: ТОП-10 крутих гаджетів
У Білорусі готують масову акцію протесту: в центр Мінська стягують силовиків, закрили метро