Декларацію з лікарем підписали 29 млн українців - Скалецька

Декларацію з лікарем підписали 29 млн українців - Скалецька
Читать на русском

Міністерство вирішило розширювати доступ до сімейного лікаря і сформувати тенденцію звернень.

В Україні декларацію з лікарями про надання медичних послуг підписали 29 млн людей. У міністерстві планують розширити доступ до сімейних лікарів для ще більшої кількості українців. Про це в інтерв’ю для видання "Сьогодні" повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

"У нас 29 млн населення підписали декларації. Ми розуміємо, що це не все населення. Це означає, що потрібно працювати з людьми, з місцевою владою, котра повинна створити умови, щоб сімейний лікар на їх території був", - розповіла Скалецька.

Так, за її словами, міністерство прийме кілька рішень, що розширять доступ до сімейного лікаря.

"Бо одна з функцій сімейного лікаря, крім надання рецептів, є інформування і підтримка громадян у здоровому способі життя. Він повинен допомогти, проконсультувати чи з питань дієти, щоб не запустити захворювання, чи з питання надмірної ваги, навіть якщо ще не з'явилися проблеми зі здоров'ям. Це все підтримка в певних запитаннях, які виникають щодо свого здоров'я. У нас немає ще такої звички, але вона повинна з'явитися. Сімейний лікар повинен бути відкритий до такої розмови і до рекомендацій", - каже міністр.

Генеральний прокурор Росії залишив посаду
Іран планує залишитись у ядерній угоді

Новини партнерів