Дефіцит бюджету через пандемію становитиме набагато більше, ніж оцінив уряд, - експерт

Дефіцит бюджету через пандемію становитиме набагато більше, ніж оцінив уряд, - експерт
Ексклюзив
Читать на русском

Вже сьогодні у державному бюджеті існує дефіцит у 300 мільярдів гривень.

Дефіцит бюджету України після виходу із карантину може становити набагато більше, ніж 120 мільярдів гривень, які уряд вже зняв з дохідної частини держбюджету.

Таку думку в ексклюзивному коментарі редакції APnews висловив економічний експерт Олег Пендзин.

За його словами, вже сьогодні у державному бюджеті існує дефіцит у 300 мільярдів гривень.

"Коли ми говоримо про падіння загальних доходів, то варто нагадати, що вже на сьогоднішній момент уряд зняв 120 мільярдів гривень з дохідної частини бюджету за рахунок податків. Я впевнений, що загальна сума втрат буде значно більша. Вже є дефіцит у 300 мільярдів гривень.

Варто нагадати, що вся дохідна частина бюджету становить приблизно 980 мільярдів гривень. По суті, вже є 30% дефіциту відносно дохідної частини бюджету. Тобто, в Україні доходи порядку трильйона, а видатки трильйон триста.

Якщо говорити про реальні втрати України через карантин та ситуацію у світі, то наш уряд вже їх оцінив – це 120 мільярдів гривень, які він зняв з дохідної частини, але я думаю, що вони будуть значно більші", - наголосив економічний експерт.

Як повідомляв APnews, експерт пояснив, чому уряд не зможе створити обіцяні півмільйона робочих місць та скільки Україна буде відновлювати економіку після пандемії.

Новини партнерів

Дітей буде більше, ніж розумних людей: соціолог розповів, як пандемія та карантин змінять українців
Знову пожежна ситуація: еколог розповів про причини пожеж в Україні та скільки вони триватимуть