Дебюту Кличка в професійному боксі 24 роки. Кращі нокаути "Залізного кулака"

Дебюту Кличка в професійному боксі 24 роки. Кращі нокаути "Залізного кулака"
Ексклюзив
Читать на русском

У кар'єрі українця було вдосталь яскравих дострокових перемог.

Рівно 24 роки тому в професійному боксі дебютував один з найбільших українських боксерів - Віталій Кличко. 16 листопада 1996 року українець в німецькому Вандсбекі в другому раунді нокаутував американця Тоні Бредхема.

Відтоді Віталій провів 47 поєдинків, в яких програв лише двічі, а також утримував чемпіонські пояси за версіями WBO і WBC. Варто сказати, що Кличко-старший протягом кар'єри часто не доводив бій до рішення суддів. Всього у "Залізного кулака" накопичилася 41 перемога нокаутом - тобто 87.23% суперників Віталія закінчили поєдинок достроково. На честь ювілею Віталія Кличка редакція APnews зібрала підбірку з десяти кращих нокаутів Віталія в професійному боксі.

Кличко - Еклі (25 січня 1997 рік)

На початку кар'єри Кличко траплялися не самі серйозні суперники, котрі не дотягували навіть до третього раунду. Але навіть серед них виділився американець Майк Еклі. Віталій здобув перемогу в першому раунді, викинувши буквально один удар на 20-й секунді поєдинку. Після такого розмови про те, що Кличко-старший не був панчером сприймаються особливо смішно.

Кличко - Вільямсон (8 листопада 1997 рік)

Джильберто Вільямсон став 11-м противником Віталія на професійному ринзі. До цього рекорд українця був ідеальним (10 боїв - 10 дострокових перемог), і цей поєдинок статистику не зіпсував. Віталій взявся за справу з перших раундів, кілька разів відправляючи суперника на настил. Ну а в шостому раунді неминуче сталося - Вільямсон ліг, наразившись на лівий боковий від українця.

Кличко - Белінськи (30 січня 1998 рік)

Албен Белінськи на початку бою мав непоганий вигляд в плані фізики. Але до такого натиску, який обрушив на болгарського боксера Кличка, Белінськи не був готовий. В середині другого раунду він остаточно забув про оборону. Український боксер покарав його моментально, і після декількох акцентованих ударів Белінськи впав, упустивши капу.

Кличко - Хайд (26 червня 1999 год)

Це був перший титульний поєдинок в кар'єрі Кличка-старшого. І в ньому навіть була інтрига, оскільки Хербі в перших раундах непогано атакував. Ось тільки коли Віталій почав атакувати сам, знайшовши пролом в обороні американця, інтрига випарувалася - а Віталій Кличко став володарем пояса WBO.

Кличко - Норріс (27 січня 2001 рік)

Для Віталія це був другий поєдинок після прикрої поразки Крісу Берду. Не дивно, що Орлін Норріс виступив просто як груша для українця - Кличко-старший оглушив суперника джебом, а після цього відправив на настил фірмовим ударом в вухо. Віталій явно хотів продовжити побиття, закликаючи Норріса встати, але цього не сталося.

Кличко - Джонсон (6 грудня 2003 рік)

У першому поєдинку після технічної поразки Льюїсу Віталій Кличко не залишив шансів Кірку Джонсону, розбивши американця вже в другому раунді. Причому те, що Кірк протримався так довго, швидше заслуга його щелепи, ніж захисту. Адже вже у першій трихвилинці Кличко-старший регулярно пробивав блок Джонсона прямими ударами. Це не могло закінчитися ніяк інакше.

Кличко - Сандерс (24 квітня 2004)

Зустріч з Сандерсом була важлива для Віталія з двох причин. По-перше, це також був другий поєдинок після другої поразки українця в кар'єрі (від Леннокса Льюїса). А по-друге, понад рік тому Коррі переміг Володимира Кличка. Помста за брата вдалася ідеально - технічним нокаутом у восьмому раунді.

Кличко - Вільямс (11 грудня 2004)

Замість цього поєдинку ми могли б отримати чудову вивіску "Кличко - Тайсон". Але, на жаль, Майк вирішив спочатку розправитися з Вільямсом і програв. Тільки для того, щоб потім вже Віталій влаштував справжнє побиття суперника. До восьмого раунду на обличчя Вільямса було страшно глянути. Тоді ж стало ясно - цей бій закінчиться зовсім скоро.

Кличко - Гомес (21 березня 2009 рік)

Другий поєдинок після повернення Кличка в бокс одночасно був і першим захистом титулу WBC (після завоювання його в бою з Пітером). Поєдинок пройшов в одному стилі - Віталій протягом дев'яти раундів бив Гомеса, і закінчилося все це технічним нокаутом кубинського боксера.

Кличко - Сосновський (29 травня 2010 год)

Сосновський був уже четвертим боксером, який намагався відібрати у Кличка чемпіонський пояс WBC. Але шансів у поляка було зовсім небагато, і бій тільки підтвердив прогнози перед боєм. Віталій просто системно розбивав Сосновського, поки в десятому раунді остаточно не "погасив світло" свого опонента.

Нагадаємо, раніше ми підготували дещо іншу підбірку, присвячену українському боксу. Ми зібрали десятку кращих боїв у виконанні українських боксерів - не тільки братів Кличків, а й їх наступників - Ломаченка і Усика.

Новини партнерів

Качура: депутатів ніхто навіть не питав, чи вводити "карантин вихідного дня"
Як лікувати дитину від COVID-19: поради лікаря