Дебютний гол Шведа і дивне видалення Яремчука: як наші футболісти підкорюють Європу

Ексклюзив

Олександр Зінченко нарешті відзначився результативною дією за "Манчестер Сіті".

Наближається Новий рік, а разом з цим багато європейські чемпіонати пішли на зимову паузу. Втім, вистачає країн, де футбол і не думає йти на паузу. Редакція APnews традиційно підготувала огляд виступів українських легіонерів на минулому тижні.

Англія

Нарешті хороші новини для вболівальників наших на Туманному Альбіоні. Андрій Ярмоленко, який починав матч проти "Брайтона" на лавці запасних, вийшов на поле відразу після перерви і допоміг "Вест Гему" зіграти внічию. Причому саме подача українця з флангу призвела до першого голу "молотобійців" в матчі.

Причому якщо Ярмола за підсумками тижня на свій рахунок не записав жодного результативної дії, то Олександр Зінченко відзначився гольовою передачею. Українець допоміг "Манчестер Сіті" обіграти "Арсенал", асистувавши Жезусу вже на 3-й хвилині. На жаль, в матчі АПЛ проти "Ньюкасла" Зінченко на поле так і не з'явився.

Італія

Руслан Малиновський продовжує боротьбу за місце в старті "Аталанти". Після трьох поспіль появ в стартовому складі бергамасків, тепер українець вийшов на поле тільки в кінцівці зустрічі проти "Болоньї". Це сталося на 84-й хвилині, коли рахунок був уже 2:2, і за шість хвилин Руслан не встиг зробити нічого для перемоги "Богині".

Іспанія

"Реал" продовжує виходити з кризи початку сезону - на минулому тижні "вершкові" обіграли "Гранаду" з рахунком 2:0. Український голкіпер "Реала" Андрій Лунін знову спостерігав за грою з лави запасних. Луніну варто чекати старту матчів Кубка Іспанії, де у нього нарешті з'явиться шанс дебютувати за "Реал".

Бельгія

У Лізі Жюпілер українські футболісти встигли проявити себе з різних сторін. Головний нападник України Роман Яремчук знову дав інформаційний привід, правда не завдяки черговому забитому м'ячу, а заробивши дурне видалення - в не вимагали взагалі ніякої грубості ситуації Яремчук штовхнув суперника, і вже на 22-й хвилині залишив свою команду в меншості.

Суперник, а ним став "Кортрейк" з Євгеном Макаренком в старті, таким подарунком скористався, мінімально обігравши "Гент". Два інших українці "буйволів" на поле так і не з'явилися - Ігор Пластун залишився на лавці запасних, а Роман Безус і зовсім не потрапив в заявку.

Також поза основного складу і без виходу на поле залишилися і інші українці - Богдан Михайличенко в "Андерлехті" (перемога над "Берсхотом"), Едуард Соболь в "Брюгге" (перемога над "Ейпеном") і Олександр Філіппов в "Сент-Труйдені" (перемога над "Стандардом").

Перемогла і команда ще одного українця - причому Мар'ян Швед і забив переможний гол "Мехелена" в матчі проти "Мускрона". Мар'ян після хвилі критики від тренера зібрався і нарешті став з'являтися на полі. Цього разу він знову вийшов на заміну, і за півгодини встиг забити перший гол у чемпіонаті Бельгії.

Греція

Відзначився видаленням і ще один українець - Євген Шахов з'явився у футболці АЕКа на другий тайм, а під кінець матчу проти "Волоса" отримав пряму червону картку. Сам матч закінчився з рахунком 2:2.

Нагадаємо, що за підсумками виступів у єврокубках подальші виступи в плей-офф Ліги Чемпіонів і Ліги Європи продовжать деякі клуби з цього списку. Зокрема, ми писали, з ким зіграють Олександр Зінченко і Руслан Малиновський. Також ми повідомляли, що за підсумками жеребкування 1/16 Ліги Європи київське "Динамо" зустрінеться з "Брюгге" Едуарда Соболя.