Дебютний гол Шахова за АЕК і перший хет-трик Яремчука в кар'єрі: як українські футболісти запалювали в Європі

Ексклюзив

А Артем Кравець продовжує забивати в Туреччині.

У європейських чемпіонатах відбулися чергові матчі, в яких взяли участь українські легіонери. Редакція APnews традиційно підготувала огляд виступів наших футболістів за кордоном.

Англія

Обидва українські футболісти на Туманному Альбіоні виявилися в заявці своїх команд, але не потрапили до стартового складу. І якщо Андрій Ярмоленко на поле все ж з'явився, то Олександр Зінченко так і залишився в запасі "Манчестер Сіті" в матчі проти "Шеффілда".

Ярмоленко ж вийшов на поле в складі "Вест Гема" на 74-й хвилині замість Аллера в матчі проти "Ліверпуля". На той момент рахунок був 1:1. Однак на 84-й хвилині Дієго Жота приніс перемогу "Ліверпулю". Андрій же результативними діями не відзначився - в цьому сезоні українець забивав і асистував тільки в Кубку.

Італія

Руслан Малиновський повернувся до стартового складу "Аталанти" - і "Богиня" знову перемогла. Більш того, саме українець асистував Луїсу Мюріелю в епізоді з першим голом "Аталанти". Асист на свій рахунок Руслан міг записати ще раніше, але в куди більш простій ситуації все той же Мюріель не зміг переграти кіпера.

Взагалі ж бергамаскі забили двічі (дубль у Мюріеля), на що "Кротоне" відповів одним голом. Всі голи вклалися в перший тайм. У другому таймі Малиновський покинув поле, правда зробив це всього за хвилину до кінця основного часу. Всього на рахунку у Руслана дві результативні передачі в сезоні.

Іспанія

"Реал" після перемоги над "Барселоною" розгромив "Уеска". І знову український кіпер Андрій Лунін спостерігав за перемогою своєї команди з лави запасних - в воротах "вершкових" знову стояв Тібо Куртуа.

Бельгія

На цьому тижні Роман Яремчук і "Гент" взагалі видали дуже різні перформанси. У Лізі Європи бельгійці провалилися в матчі проти "Гоффенхайма", а в неділю - розгромили "Васланд-Беверен". І Яремчук активно взяв участь в обох розгромах. У матчі з німцями Роман не реалізував пенальті і в цілому був досить пасивним. Як і Роман Безус, на рахунку якого крім непоганого пасу, який і призвів до того пенальті, є тільки один неточний удар.

А ось в чемпіонаті Яремчук вперше в кар'єрі оформив хет-трик, впоравшись за 15 хвилин. Замикання прострілу і акуратна реалізація виходу сам на сам померкли в порівнянні з першим голом. Український форвард прийняв відскок м'яча в районі центральної лінії, протягнув його до лінії штрафної, звідки і пробив потужно і точно. Безус в матчі чемпіонату на полі не з'явився. А Ігор Пластун виявився поза заявкою вже другий матч поспіль. Місцеві ЗМІ говорять про коронавірус у захисника.

"Брюгге" з Едуардом Соболем в складі відіграв дві нічиї - в Лізі Чемпіонів проти "Лаціо" і в чемпіонаті проти "Мехелена". Український бек провів обидві зустрічі на досить високому рівні, але результативними діями не відзначився.

Туреччина

Артем Кравець продовжує феєрія в складі "Коньяспора". Український форвард провів в чемпіонаті п'ять матчів, в яких забив чотири голи і зробив один асист. Четвертий гол Кравець забив в ворота "Істанбул Башакшехір", але цього результативного удару не вистачило, щоб господарі заробили хоча б один бал.

Греція

Євген Шахов відкрив рахунок голам у складі АЕК. Українець забив після шикарного проходу по флангу, принісши своїй команді перемогу. Відзначимо, що Дмитро Чигринський на поле в матчі проти ОФІ не з'явився. Причина - в черговий травмі українського захисника.

Угорщина

"Ференцварош" Сергія Реброва зіграв внічию з головним конкурентом за чемпіонство - МОЛ "Віді" з Іваном Петряком в складі. Іван провів на полі 68 хвилин, результативними діями не відзначившись. У складі "Фраді" з перших хвилин грав опорник Ігор Харатін, який відіграв 88 хвилин. Ще один українець, Олександр Зубков, з'явився на полі на заключні 17 хвилин зустрічі. Попри втрату очок, саме "Ференцварош" продовжує лідирувати в чемпіонаті Угорщини.

Відзначимо, що "Ференцварош" також виступає в Лізі Чемпіонів. На минулому тижні команда Сергія Реброва змогла набрати перші очки в групі, вирвавши нічию в матчі з київським "Динамо".

"Це навіть не прохання!": Зеленський закликав нардепів прийняти жорстке рішення і розпустити КСУ