Дебати з дому: в Україні вперше проведуть судове засідання онлайн

Дебати з дому: в Україні вперше проведуть судове засідання онлайн
Читать на русском

Засідання у справі ТОВ «Трансформ Енерджи» та Київської митниці Держмитслужби проведуть без присутності учасників у залі суду у форматі відеоконференції за допомогою додатку Zoom

Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив заяву про проведення судового засідання онлайн, без присутності учасників у залі суда у форматі відеоконференції за допомогою додатку Zoom. Про це APnews повідомляє з посиланням на сайт платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Так, засідання відбудеться 13 квітня. На ньому розглядатимуть позов ТОВ «Трансформ Енерджи» до Київської митниці Держмитслужби. Позивач вимагає визнати протиправними та скасувати рішення митниці. Але у той же час сам позивач звернувся із проханням про проведення засідання в режимі онлайн через застосування карантинних заходів, які ускладнюють та роблять неможливим для сторін реалізувати своє право на участь у розгляді їх справи в очному суді.

Суд задовільнив заяву, керуючись змінами, внесеними новим Антикоронавірусним законом. Таке засідання відбудеться у форматі відеоконференції в додатку Zoom, сторони будуть вести судові дебати, не виходячи з власної оселі.

Як повідомляє джерело, на відміну від звичайних судових засідань, для участі в онлайн-суді всім учасникам процесу достатньо мати комп’ютер чи смартфон з доступом в Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, встановити додаток та мати ідентифікатор бесіди. Час судового засідання в Zoom обмежений 40 хвилинами.

Раніше APnews повідомляв, що Києво-Печерську лавру закрили на карантин.

Новини партнерів

У померлої у Сумській області жінки підтвердили коронавірус
ДБР повідомило про підозру керівнику відділу Нацполіції Києва через "справу Майдану"