ДБР зробило все, щоб зірвати голосування за склад РГК, - юрист

ДБР зробило все, щоб зірвати голосування за склад РГК, - юрист
Читать на русском

На його думку, головна мета керівництва ДБР - зірвати голосування і провести його пізніше.

У понеділок, 1 червня, о 14:00 розпочалося голосування за склад Ради громадського контролю при ДБР, проте Бюро «зробило все, щоб голосування зірвати».

Про це повідомляє APnews з посиланням на юриста Олег Шрама.

"В цьому може кожний пересвідчитись особисто. Велика кількість людей це вже зробили і про їх враження можна прочитати в коментарях на сторінці ДБР в Facebook і не тільки", - наголосив юрист.

На його думку, головна мета керівництва ДБР - зірвати голосування і провести його пізніше.

"Яка в цьому мета ДБР, а саме його керівництва:

1) зірвати це голосування і провести його пізніше. Але для ДБР це фіаско, тому реальним є наступний варіант.
2) створити всі необхідні умови для оскарження голосування до суду та подальше блокування конкурсу в судовому порядку", - наголосив Шрам.

Юрист вважає, що керівництво Бюро зацікавлені в тому, щоб створення Ради громадського контролю було заблоковане на невизначений час.

"В результаті, керівництво Бюро отримує можливість продовжувати безперешкодно та безконтрольно з боку громадськості робити потрібні їм речі: проводити закриті конкурси абсолютно на всі посади, скасовувати конкурси, незаконно призначати працівників та виплачувати їм мільйони зарплати, встановлювати собі не передбачені Законом надбавки та доплати, скорочувати посади та звільняти працівників, порушувати права учасників кримінальних проваджень і т.д.", - заявив Олег Шрам.

Юрист вважає, що в ДБР без РГК не може бути створена та діяти Дисциплінарна комісія, яка згідно із Законом складається з 5-ти осіб, 3-є з яких мають бути членами цієї Ради.

"Як наслідок, всі громадяни, в тому числі і учасники кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється слідчими ДБР, позбавлені цього інструменту юридичного захисту своїх прав та законних інтересів шляхом звернення до ДБР із заявою про вчинення працівником ДБР дисциплінарного проступку.

З іншого боку, всі працівники Бюро усвідомлюючи факт відсутності Дисциплінарної комісії, очевидно почуваються поза межами контролю з боку дисциплінарного органу, а тому і вчиняють порушення у своїй діяльності, виконують необхідні побажання та вказівки теперішнього тимчасового та самоназваного керівництва ДБР.

Очевидно, в ДБР із завдання впоралися, створення РГК та, як результат, Дисциплінарної комісії буде заблоковане, а ДБР продовжить існувати в якійсь своїй, відомій тільки їх "керівництву" реальності", - наголосив Шрам.

Як повідомляв APnews, в Україні стартувало голосування за склад Ради громадського контролю ДБР.

Новини партнерів

В Україні вже другий день реєструють спад нових випадків захворювання на коронавірус
Помер автор музики до стрічки "Тіні забутих предків" Мирослав Скорик