ДБР закрило проти Порошенка справу про Томос і "розпалювання міжрелігійної ворожнечі"

ДБР закрило проти Порошенка справу про Томос і "розпалювання міжрелігійної ворожнечі"
Читать на русском

Більш того, сам Томос ніколи не був об'єктом розслідування ГБР.

Глава державного бюро розслідувань Олександр Соколов розповів, що справа про "розпалювання міжрелігійної ворожнечі" проти Петра Порошенка закрито. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу відомства.

Більш того, за словами все того ж Соколова п'ятий президент України в своїх публічних виступах розповідав про неіснуючу справу. Тому що воно стосувалося не Томосу, а скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату.

"Зазначене провадження було відкрито за заявою віруючих цієї громади і підіймало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів і проведення всіх необхідних розшукових дій ця справа зараз закрито", - заявив Соколов.

На думку самого Соколова такі справи повинні розглядатися в рамках адміністративного або цивільного судочинства. У ДБР ж це справа зареєстрували ще тоді, коли відомством керував Роман Труба і на підставі рішення суду. На закінчення ж Соколов застеріг публічних діячів від будь-яких релігійних спекуляцій, а також від політизації роботи ДБР.

Читайте також:

Новини партнерів

Вступ 2020: У Міносвіти назвали кількість бюджетних місць в університетах
Від Потапа до Дорофєєвої. Де та як відпочивають українські зірки влітку 2020